DEAŞ karşıtı koalisyona ait olan Suriye'nin doğusundaki El-Tanıf bölgesinde yer alan askeri üsse saldırı düzenlendiği bildirildi. Saldırıda can ve mal kaybı meydana gelmezken kimin gerçekleştirdiği de henüz belli değil.

ABD öncülüğündeki koalisyondan yapılan yazılı açıklamada; Suriye, Irak ve Ürdün sınır üçgeninde yer alan Tanıf bölgesindeki askeri noktaya, hava araçlarıyla saldırı düzenlendiği belirtildi.

Açıklamada, koalisyon güçleri ile yerel silahlı güçlerden Magavir Es Sevra'nın yerel saatle 06.30'da insansız hava araçlarına karşılık vererek bazılarını etkisiz hale getirdiği ileri sürüldü.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan F-16 açıklaması: Müzakereler normal seyirde devam ediyor Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan F-16 açıklaması: Müzakereler normal seyirde devam ediyor

SALDIRIYI KİMİN DÜZENLEDİĞİ BELLİ DEĞİL
Söz konusu hava araçlarının kime ait olduğu ve nereden kalktığı hakkında bilgi verilmezken saldırıda can kaybının veya maddi hasarın meydana gelmediği kaydedildi.


Suriye'de varlık gösteren ABD ve koalisyon güçlerine ait askeri noktalar, zaman zaman İran destekli yabancı terörist gruplarının varlık gösterdiği bölgelerden kalkan insansız hava araçları ve roket saldırılarıyla hedef alınıyor.