Geçtimiz günlerde İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin, artan maliyetlere dikkat çekerek esnafın zam talebi olduğunu bu yüzden Şubat ayı için bir toplantı gerçekleştireceklerini söylemesi ekmeğe zam sinyali olarak algılanmış hatta bazı basın yayın organlarında 'Ekmek 7 TL oluyor' başlıkları atılmasına sebep olmuştu. NTV'ya konuşan Türkiye Fırıncılar Odası Başkanı Halil İbrahim Balcı, yanlış anlaşılma olduğunu ve  ve bir görüşmenin yapılmayacağını açıkladı.

Balcı'nın ilgili açıklamaları ise şu şekilde:

"Aralık ayında yaptığımız toplantıda ocak ve şubatta zammın gündemde olmadığını söylemiştik. Bugün de gündemimizde bir fiyat artışı söz konusu değil."

32 ilden okullara kar tatili haberi geldi 32 ilden okullara kar tatili haberi geldi

"Gram ve fiyat olarak değişiklik arz edebiliyor. 200 gram ekmek 5 liradan satılabiliyor. Bunun altında satanlar var ama en yüksek fiyat kilogramı 25 lira. Kasım ayından bu yana uygulanan fiyat uygulanıyor" 

''Bu fiyat ocak ve şubatta devam edecek. Şubat ayında görüşülecek herhangi bir konu yok. Ben konuyu oda başkanımızla da görüştüm. Ekmek fiyatında artış gündemimizde olan bir şey değil." 

"Şu anda ekmeğin fiyat artışına yönelik bir çalışmamız ve görüşülecek bir ay ve gün belli değil. Giderlerimizi yakından takip ediyoruz.