Döviz kurunda yaşanan yukarı yönlü hareketlilikle beraber, lojistik giderler ve artan maliyetler damacana su fiyatlarına yeni zammı gündeme getirdi.

Evlilik Kredisi Başvuru Ne Zaman Başlayacak? Evlilik Kredisi ve Geri Ödeme Şartları Neler? Evlilik Kredisi Başvuru Ne Zaman Başlayacak? Evlilik Kredisi ve Geri Ödeme Şartları Neler?

Senin başında damacanaya markaya göre 5-8 TL arası gelen zamla beraber paketli su pazarında ortalama damacana su fiyatı 50 lirayı aştı. Türkiye'de ortalama 300 markanın aktif olarak rol aldığı pazarda artan maliyetler yeni zamları gündeme getirdi.

 Cumhuriyet’te yer alan habere göre, GetirSu Başkan Yardımcısı Hakan Kal, haziran ya da temmuz ayında su fiyatlarına gelebilecek herhangi bir zammın sürpriz olmayacağını söyledi:

“Bu ay ve temmuzda suya yeni zam olursa sürpriz olmaz. Su fiyatları arttıkça tüketici de yüksek fiyatlı markalardan düşük fiyatlı su satan markalara yöneldi.''

Türkiye’de kişi başı yıllık ambalajlı su tüketiminin 125 litre olduğunun altını çizen Hakan Kal, 2022’de gelen zamlarla su fiyatlarının ikiye katlanması sonucu ambalajlı su pazarının yüzde 4 küçüldüğünü söyledi.