Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu NTV canlı yayınında, spor kulüpleri kanunu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, spor kulüpleri kanunu ile ilgili soruları yanıtlıyor.

Kasapoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

"Türkiye'nin tesisleşme devriminin örneği yok. Yeni yasamız Spor kulüpleri ve federasyonları yasası. Bu bir futbol yasası değil, tüm sporları içinde barındıran bir yasa.

Kulüplerin finansal durumu hepinizin malumu. Bisikletten futbola her branşta iddiamız var. Meclisin tamamının mutabakatıyla gerçekleştireceğiz. Ülkemize ve camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.


Burda herkesin fikri var, kimse aynı şeyi söylemek zorunda değil. Spor bu işin aslında zemini. Temelin sağlam olması lazım. Hukuki altyapı bu işin olmazsa olmazıydı. Bu yasa spor kulüplerine özel hazırlanmıştır.

Bekçilik sınavı ne zaman? Bekçi alımı sınavı soru dağılımı belli oldu! Bekçilik sınavı ne zaman? Bekçi alımı sınavı soru dağılımı belli oldu!

Geliri belli gideri belli değil. Herkes kendi dönemindeki borçlarından sorumlu. Gelirinin yüzde 10'undan fazlasını harcayamayacak. Toplam 8 yılda yüzde 534 artan bir borç var. Bunun neresinde bir hareket etme marjı kalmış. İşte bu yasayla bu umudu büyütüyoruz.

Çok başarılı iş adamlarımız var, spora gönül vermek önemli. Bu spor aşkıyla bu yöneticinin rasyonel ruhunu birleştirmek önemli. Türkiye spor turizminde de artık bir marka.

Gelişen kulüplerin durumu, şeffaflığı inanıyorum ki yabancı yatırımcılar açısından daha cazip hale getirebilir. Sporun özerkliğine karşı çabanın karşısında dururuz. Her zaman devlet olarak sporun, sporcunun yanındayız.