Sigara fiyatlarına '10 lira zam gelecek' iddiası sonrası sektör temsilcilerden açıklamalar peş peşe geldi.

Sık sık vergi artışı ve zam haberleri ile gündeme gelen sigara hakkında yeni zam iddiası ortaya atıldı.

KPSS ÖABT'de geri sayım başladı! ÖABT kaç dakika sürüyor? Sınav süresi değişti mi? KPSS ÖABT'de geri sayım başladı! ÖABT kaç dakika sürüyor? Sınav süresi değişti mi?

Son olarak JTİ, Philip Morris ve BTİ gruplarına 2 TL zam uygulanırken, sigara fiyatlarına 9 TL zam geleceği iddiaları sosyal medyada yer alıyor.


SİGARAYA 10 TL ZAM MI GELDİ?
Habertürk'te yer alan habere göre, ÖTV zammının ardından JTİ, Philip Morris, BAT ve Imperial grubuna uygulanan peş peşe sigara zammının ardından sigara fiyatlarına yeni zam geleceği iddiaları gündeme geldi. Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş'ın açıklamasının ardından  Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) Başkanı Erol Dündar'dan da sigara zammına ilişkin son dakika açıklaması geldi.

Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) Başkanı Erol Dündar sigara ve alkollü ürünlere yeni zam beklendiğini duyurdu.

Dündar, şu sözleri kullandı:

"Sigaraya geçtiğimiz günlerde 2 lira zam yapıldı. Aslında 4 lira zam yapılacaktı ama firmalar 2 lirasını sübvanse etti. Sübvanse edilen 2 liranın zam olarak yansımasını bekliyoruz."

FİYATLAR NE KADAR OLACAK?
Son sigara zammının ardından JTI grubunda en düşük sigara fiyatı 27,5 TL olurken en yüksek sigara fiyatı 30 TL'ye yükselmişti. Yeni zammın uygulanması halinde en ucuz sigara 29,5 ve en pahalı sigara 32 TL'ye yükselecek.