İstanbul Ekonomi Araştırma şirketi, Şubat ayına ait son seçim anket sonuçlarını açıkladı. Yapılan ankette, Türkiye genelinde 2000 kişiye sorular yöneltilerek veriler elde edildi.

Eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kılıçdaroğlu'nun seçim videosunu beğendi! Eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kılıçdaroğlu'nun seçim videosunu beğendi!

Kararsız seçmenler dağıtılmadan önce Cumhur İttifakı'nın oy oranı %32,3 olarak belirlendi. Ancak kararsız seçmenler dağıtıldığında bu oran %40,5'e yükseldi. Millet İttifakı ise kararsız seçmenler dahil edilmeden %31,41 oy oranına sahip oldu. Fakat, kararsız seçmenlerin oyları dağıtıldığında, Millet İttifakı'nın oy oranı %41,7 olarak ölçüldü.

Sonuçlara bakıldığında, Millet İttifakı'nınçok az farkla önde olduğu görüldü. Ankete katılan kararsız seçmenin olmaması durumunda Millet İttifakı'nın oy oranı daha da yükselerek %41,7'ye ulaşıyor. Seçimlere yaklaşık 1,5 ay kala siyasi partilerin stratejileri oy oranlarında önemli rol oynuyor. Seçmenlerin kararsızlığı, sonuçların tahmin edilebilirliğini de zorlaştırarak seçimlerin nasıl sonuçlanacağı konusunda belirsizlik yaratıyor.