Gazeteci Candaş Tolga Işık, Twitter hesabından gündemi sarsacak bir paylaşımda bulundu. Paylaşımında Muharrem İnce ile görüştüğünü ve Muharrem İnce'nin 100 bin imzayı topladıktan sonra Kemal Kılıçdaroğlu ile konuşabileceğini söyleyerek kendisi abi ve genel başkanı olarak gördüğünü belirttiğini iletti.

Bu çağrı sırasında Kemal Kılıçdaroğlu Halk TV'de devam eden canlı yayında Muharrem İnce ile ilgili şöyle konuştu: "Kanaatimce seçim birinci turda biter. Siyaset dediğiniz kavga değildir. AKP bunu biz gelince görecek. Şu an AKP ve MHP muhalefeti tamamıyla dışlamış durumunda. Biz geldiğimizde bu olmayacak. Sayın İnce'ye saygı duyarım. Karar kendisine aittir. Fakat bizim amacımız birinci turdan kazanmaktır. Bir günü bir saati bile kaybetmek istemiyoruz. Bazı özel yasaları süratle çıkarmak istiyoruz.

Kim olursa olsun hakarete karşıyım. Siyaset iyilikle yarışmaktır. Ben partileri ziyaret ettim edeceğim. Beklentim şu; birinci turda seçimi almak ve bu ülkeyi daha çok yormamaktır."

Kılıçdaroğlu'na sorulan "İnce ile görüşecek misiniz" sorusuna ise şöyle cevap verdi:

"Ben bütün partileri ziyaret ederim. Memleket Partisi'ni de ziyaret edeceğim. İnce'nin geçmişe dönüp eleştiri üzerinden bugün bir şeyleri ortaya koymasını çok doğru bulmuyorum. Ama kendisine göre haklıdır. Bizim de hatalarımız elbette olmuştur."  dedi.

Ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş: Dolar-TL'nin Gerçek Değeri Altında Tutulması Büyük Hata Ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş: Dolar-TL'nin Gerçek Değeri Altında Tutulması Büyük Hata

Candaş Tolga Işık'ın attığı tweet şöyle:

"Az önce Muharrem İnce'yle konuştum. Kılıcdaroğlu'nun kendisine yaptığı 'İlk turda bitirmemiz lazım' çağrısıyla ilgili '100 bin imzayı toplayayım önce Kemal Bey benim abimdir, genel başkanımdır. Onun sözünü dinler, memnuniyetle de görüşür, konuşurum' dedi."

image-662