Son dakika bilgisine göre, Sivas'ta şiddetli bir deprem yaşandı. AFAD'ın aktardığı bilgiye göre depremin büyüklüğü 4,7 olarak ölçüldü ve merkez üssü Gürün olarak tespit edildi. Depremin, 5,3 kilometre derinlikte meydana geldiği belirtiliyor. Olayın ardından bölgede incelemeler başlatılmış durumda.

AFAD, Sivas'ın Gürün ilçesinde meydana gelen son deprem öncesi, Kahramanmaraş depremi sonrasında hasarlı binaların tespit edildiğini açıklamıştı. Bu nedenle, Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar, dün yaptığı açıklamada, Gürün'ün 'genel hayata etkili afet bölgesi' olarak değerlendirildiğini duyurdu.

Rehber Öğretmenler Bakan Özer’in sözünü tutmasını istiyor: Ek kontenjan açılmalı… Rehber Öğretmenler Bakan Özer’in sözünü tutmasını istiyor: Ek kontenjan açılmalı…

Yaşanan son deprem, bölgedeki hasarlı binaların durumunu daha da ciddi hale getirmiş olmasından şüphe ediliyor. Bölgede yapılacak incelemeler sonucunda, olası hasarların tespit edilmesi ve gerekli tedbirlerin alınması bekleniyor.