14 Mayıs seçimleri için Emek ve Özgürlük İttifakı'nda yer alan Yeşil Sol Parti, Cumhurbaşkanı adayı göstermeyerek, Kılıçdaroğlu'na destek vereceklerini kamuoyuna doğrudan açıkladı.

Yavuz Ağıralioğlu: Kılıçdaroğlu ve Akşener istifa etmeli aksi halde.... Yavuz Ağıralioğlu: Kılıçdaroğlu ve Akşener istifa etmeli aksi halde....

14 Mayıs seçimleri için sahaya inen Yeşil Sol Parti, mitinglerine devam ediyor. Bu kapsamda dün Erzurum'da düzenlenen mitingde Yeşil Sol Parti'den milletvekili adayı olan Sırrı Sakık, özgürlük için alanlarda olduklarının altını çizerken, HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın serbest kalacağına inandığını söyledi.

 "Şimdi Selahattin'e özgürlük dediniz. Tabii ki biz özgürlük için alanlardayız. Valla gideceğiz, orada mücadele edeceğiz. Zindanların kapısını açacağız. İmralı'daki tecritin kapısını kıracağız. Özgürlükleri hayata geçireceğiz. Arkadaşlarımız özgür olacaklar. İnanıyorum önümüzdeki yerel seçimlerde burada, içeride bulunan Selahattin Demirtaş, Gülten Kışanak, Figen Yüksekdağ, Sabahat Tuncel ve Ayla Akat ve içerideki on binlerce arkadaşımız özgür olacak ve biz burada size hep beraber hitap edeceğiz buna inanıyorum."