En düşük emekli maaşının 7 bin 500 TL'ye yükseltilmesi, asgari ücretlinin de ara zam beklentisini arttırdı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz Aralık ayında asgari ücret zammını Mayıs ayında açıklayacaklarını belirtmişti. Ancak son zam kararı öncesinde asgari ücret için kulislerde konuşulan rakamlar 10 bin TL'nin üzerine çıktı.

Meteoroloji'den haftanın ilk günü için kuvvetli yağış uyarısı! MGM 5 Haziran Türkiye Geneli Hava Durumu Tahmini Meteoroloji'den haftanın ilk günü için kuvvetli yağış uyarısı! MGM 5 Haziran Türkiye Geneli Hava Durumu Tahmini

Vatandaşlar, asgari ücretin en az 15-20 bin TL olması gerektiğini dile getirirken, Show Haber'in haberine göre en düşük emekli maaşının yüzde 36,4 artışla 7 bin 500 TL'ye yükseltildiği belirtildi. En güçlü beklenti, seçim öncesinde asgari ücretin de 10 bin TL'nin üzerine çıkması yönünde.

AGARİ ÜCRETTE 10 BİN 500 LİRA İHTİMALİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aralık ayında son asgari ücreti açıklarken "Beklenmedik bir durumla karşılaşırsak asgari ücrette yeni bir düzenleme daha yapabiliriz" ifadelerini kullanmıştı. Ancak bazı tahminlere göre asgari ücrete en düşük emekli maaşına yapılan zam oranı kadar bir artış yapılabilir ve asgari ücret 11 bin 500 TL seviyesine çıkabilir.