İstanbul Gaziosmanpaşa'da krize giren adam, 4 yaşındaki kızı önünde eşi ve kayınvalidesini öldürdü

Geçtiğimiz pazar günü İstanbul Gaziosmanpaşa'da bir vahşet yaşandı! Krize giren adam, 4 yaşındaki kızı önünde eşi ve kayınvalidesini öldürdü, baldızı ve bacanağını da yaraladı. Daha sonra kendisini almaya gelen polislere de ateş açan şahış özel harekat polislerinin eve girmesiyle yakalandı.

Olay, geçtiğimiz pazar günü Gaziosmanpaşa, Bağlarbaşı Mahallesi, Akıncılar Sokak'ta yaşındı. İddiaya göre, eşi Zeynep T. (25) ve kayın validesiyle (56) aynı evde yaşayan Turgay T. (31), eşinin telefonla attığı bazı mesajlardan ötürü sinir krizine girdi. O sırada bayram ziyareti için eve gelen baldızı ve bacanağı, eşiyle tartışma yaşayan Turgay Turgut'u sakinleştirmek için araya girdi. Öfkeli koca sakinleşmeyince kayınvalidesi polisi arayarak damadını ihbar etti.

Bir türlü sakinleşmeyen adam, balkona çıkarak elindeki silahla sağa sola ateş etmeye başladı. Cinnet getiren adam, eşini ve kayınvalidesini 4 yaşındaki kızının önünde öldürdü. Baldızı ve bacanağını da yaralayan adam, olay yerine gelen polis ekiplerine teslim olmadı ve özel harekat ekipleriyle çatışmaya girdi. Polis ekiplerine uzun süre direnen Turgay T., özel hareket polislerinin eve girmesiyle gözaltına alınırken yaşanan çatışmada bir özel harekat polisi de yaralandı.

Rusya’dan yeni hamle! Tüm yollar kapandı Rusya’dan yeni hamle! Tüm yollar kapandı

Şüphelinin gözaltına alınmasının ardından sağlık ekibi de içeriye girdi. Zeynep T. ve annesi Nedime Dinçer'in hayatını kaybettiği belirlendi. Yaralı olan Ayşe K. ve Umut K. ise hastaneye götürüldü.


GÖRGÜ TANIKLARI O ANI ANLATTI

Olay sırasında sokakta bulunan Zafer Oyman, "Olay gecesi saat 02.00 sularında ben durağımıza geldim. Özel harekat polisleri de 02.00 sularında burdaydı. Özel harekat polisleri şahısı iki defa ikaz ettiler. Teslim ol diye, şahıs da memur arkadaşlara ateş ederek karşılık verdi. Silahla ateş etti. Özel Hareket polisleri de şahısı etkisiz hale getirdi. Bugün duyduğumuza göre ise iki kişiyi katletmiş 2 kişiyide yaralamış. 1 tane de polisi yaralamış. Olayda görebildiğimiz oydu. Olay yeri güvenlik çemberi altındaydı bizi de bölgeye sokmadılar" diye konuştu.

Öte yandan ekiplerin evde yaptığı aramalarda 2 tabanca bulundu. Gözaltına alınan Turgay Turgut ise sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.