Adım adım seçime gidilen şu günlerde siyasi tartışmalar, adından söz ettirmeye devam ediyor. 

Dün akşam CNN TÜRK canlı yayınında Gezici Araştırma Merkezi Başkanı Murat Gezici, Cumhurbaşkanlığı seçim anketi sonuçlarına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Murat Gezici’nin programda Zafer Partisi ve Sinan Oğan’ın adaylığının anketlerdeki oy oranlarına yansıması ile ilgili verdiği rakamlar dikkat çekerken programda bulunan herkeste de büyük şaşkınlık yaşattı. Gezici'nin oy oranlarını açıkladıktan sonra ortaya çıkan diyalog gündem olurken, o anlara ilişkin Sinan Oğan'dan da yanıt geldi.

Murat Gezici, kamuoyunun nabzını ölçmek için yaptıkları ankette Zafer Partisi’nin oy oranın yüzde 5 ila 7 arasında, Sinan Oğan’ın oy oranının da yüzde 9 olduğunu söyledi. 

Gezici’nin verileri paylaşmasının ardından program sunucu Hande Fırat ile konuklar arasında bulunan Melik Yiğitel’in tepkisi geceye damga vurdu. 3 isim arasında o anlarda yaşanan ilginç diyalog şu şekilde meydana geldi:

Murat Gezici: Zafer Partisi Ümit Özdağ’ın partisinin oy oranı da yüzde 5 ila yüzde 7 arasında değiştiğini görüyoruz.

Melik Yiğitel: Ne diyorsunuz ya!

Murat Gezici: Evet yüzde 5 ve 7 arasında değişiyor.

Hande Fırat: Gerçekten böyle çok parçalı bir seçime gidiyoruz o zaman.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kızılelma paylaşımı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kızılelma paylaşımı

Murat Gezici: Evet! Ve Sinan Oğan cumhurbaşkanlığı seçiminde benim gördüğüm şu an yüzde 9. Bu anket 28 Şubat’ta yapılan bir anket bu arada.

Hande Fırat: Yüzde kaç dediniz!

Murat Gezici: Yüzde 9 civarında cumhurbaşkanlığında oy alabilir.

Melik Yiğitel: İkinci tura mı kalıyor o zaman, Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura gider.

Murat Gezici: Ben seçimin ikinci tura kalacağını ön görüyorum. Ben en kilit partiyi Memleket Partisi ve Zafer Partisi olarak görüyorum.

Yaşanan ilginç diyaloğun ardından ATA İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, sosyal medya hesabından konuşma anlarının görüntülerini paylaşarak, “O an geliyor daha çok şaşıracaksınız…”  ifadelerini kullandı.