Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) yeni iş ilanları yayımlamaya devam ediyor. Yeni yayımlanan ilanlara göre, kamu kuruluşlarında görevlendirilmek üzere 340 işçi ve memur alımı yapılacak. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)'un farklı kamu kurumları ve farklı kamu kuruluşları bünyelerine memur, işçi ve personel alımı ile ilgili başvurular İŞKUR resmi sitesi üzerinden yapılacak. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)'un yeni iş ilanlarına göre işçi ve memur alacak o kurumların ilan listesi haberimizin devamında yer almaktadır.

İŞKUR yeni iş ilanları yayımladı! İŞKUR tarafından yeni yayımlanan iş ilanlarına göre, kamu kuruluşlarında görevlendirilmek üzere süreli ve süresiz olarak 340 işçi ve memur alımı yapılacaktır. İşçi ve memur alımı ile ilgili başvurular İŞKUR resmi sitesi üzerinden yapılamaktadır. 

Zincir marketlerden depremzedelere destek! Zincir marketlerden depremzedelere destek!

Yayımlanmış olan ilanlara göre farklı kurumlar bünyelerindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere farklı pozisyon ve niteliklerde toplamda 340 kişilik boşluk ile alım yapacaklar ve başvurular ilanların yayımlanması le birlikte başlamış oldu.

Yayımlanmış olan ilanlara göre alımlar, Normal, Engell, Terör ile Mücadelede Yaralanan ve Eski Hükümlü statülerinde yapılacak.

Hangi Kurumlar Yeni Alım Yapıyor?

13 Mart 2019 İŞKUR ilanlarına göre, Şereflikoçhisar Ovası Sulama Birliği, Ayvacık Belediye Başkanlığı, Hatay İl Emniyet Müdürlüğü, Baltalimanı Polisevi Şube Müdürlüğü, Menemen Belediyesi Başkanlığı, BOTAŞ Boru Hatları, Isparta l Emniyet Müdürlüğü, Kırşehir Emniuyet Müdürlüğü, Muğla Sıktı Koçman Üniversitesi, Karakapı Belediyesi, Silifke Öğretmen evi eve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, Keşan Belediye Başkanlığı, Van Emniyet Müdürlüğü, TROAS Bölge Belediyeleri Katı Atık Yönetim Birliği bünyelerine çeşitli pozisyonlarda işçi alımı, memur alımı yapacaklar.

Adaylardan Aranan Şartlar nedir?

İŞKUR üzerinde yayımlanmış olan ilanlara başvuru yapacak adaylardan,

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 18 Yaşını Tamamlamış olmak, 

- Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmak, Yapılacak güvenlik soruşturmasında olumlu sonuç alabilmek,

- Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, 

- En Az Okuryazar ve En az ilköğretim mezunu olmak kaydı ile, Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu olmak

Gibi nitelikler aranır. Ayrıca alımların bazıları geçici süreli için yapılacak olup, ilanlarda adaylara çalışma süreleri belirtilmiştir.

Başvurular Nasıl Ne Zamana Kadar Yapılır?

İlgili ilanlar Türkiye İş Kurumu üzerinde ilan edilmiş olup adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden gerçekleştirebilirler. Söz konusu ilanlar Bugün ( 13 Mart 2019 ) tarihi itibari ile yayımlanmış olup en geç 5 gün içerisinde yani 18 Mart 2019 tarihine kadar başvuruların gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvurular https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresine girerek İşyeri Türünü Kamu seçip ilgili ilanlara ulaşabilirler.