Van Gölü'nde serinlemek isterken akıntıya kapılan 6 çocuktan 3’ü boğularak hayatını kaybetti. 3 çocuk ise kendi imkanlarıyla kıyıya çıktı. Ekiplerin sudan çıkardığı çocuklar, otopsi işlemleri için hastaneye götürülürken, olay yerine gelen yakınları fenalık geçirdi.

Olay, öğle saatlerinde Tuşba ilçesinde Van Gölü’nde meydana geldi. Kale civarındaki sahilde yaşları 14 ile 16 arasında değişen 6 arkadaş, serinlemek için suya girdi. Bir süre sonra akıntıya kapılan çocuklar, suda çırpınmaya başladı.

Çocuklardan 3’ü kendi imkanlarıyla kurtulup, 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak yardım istedi. İhbar üzerine bölgeye polis, itfaiye, sağlık, AFAD ve Sahil Güvenlik ekipleri sevk edildi. 

Hadise ve Mehmet Dinçerler boşandı Hadise ve Mehmet Dinçerler boşandı

3 ÇOCUĞUN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

Van Gölü'nde serinlemek isterken akıntıya kapılan Polat (16) ve kardeşi Berkay (14) Özister ile Muhammed Gürhan'ın (14) cansız bedenleri bulundu.

Ekiplerin sudan çıkardığı çocuklar, otopsi işlemleri için hastaneye götürülürken, olay yerine gelen yakınları fenalık geçirdi. Polis ekipleri de bölgede güvenlik önlemi aldı.