Koncuk'tan tekli eğitim için MEB'e Uyarı!

Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK, 2019 yılında tümüyle geçilmesi planlanan tekli eğitimin muhtemel olumsuz sonuçları konusunda MEB'i uyardı.

SENDİKA 17.11.2017, 22:14
Koncuk'tan tekli eğitim için MEB'e Uyarı!

Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK MEB'i norm fazlası atamaları ve tekli eğitim konusunda uyardı.

KONCUK sosyal medyadan yaptığı açıklamada; 

"2019 yılına kadar ikili eğitim kalkacak tüm ülkede tekli eğitime geçilecek." Bu Hükümetin 2019 hedefi.Karşı mıyız?Tabi ki, HAYIR, ancak alt yapı ne alemde diye de sormadan geçemiyorum.

Hükümetin tekli eğitime geçme hedefi var diye, bazı okullarımızda alt yapı dikkate almadan şeklen tekli eğitime geçildiği, sınıf mevcutları artarken, bir kısım öğretmenlerin norm fazlası olduğu da bir gerçektir.

Benzeri acele sebebiyle 4+4+4 sistemine geçildiğinde de uyarılarımız dikkate alınmamış ve sınıf öğretmenlerinin %20'si norm fazlası olmuş, zorlama alan değişikliği yapılarak fazlalık değerlendirilmeye çalışılmıştı.

O gün yapılan zorlama alan değişikliği bir çok öğretmen bugün hala bir büyük problemdir.Yeni alanında hepsi değilse de mutsuz olan pek çok öğretmenin varlığı bugünün gerçeğidir.

Hesapsız kitapsız yapılan değişiklikler uzunnzaman çözülemeyen ciddi problemler yaşanmasına sebep olmaktadır.Şuan alt yapıya dikkat edilmeden yapılan acele tekli eğitime geçiş gibi.

Şayet MEB tekli eğitime geçiş konusunda keyfi uygulamalara seyirci kalırsa, norm kadro dışına atılmış, mutsuz öğretmen profilini hep birlikte seyretmeye devam ederiz.Çözüm ne olacak?Hiç düşündünüz mü? diye sordu 

Yorumlar (1)
Erzurum 4 yıl önce
Sayın Başkan sen ne diyorsan MEB tersini yapıyor. Bence EBS varken MEB. Sizi ve üyeleribizi dikkate almayacaktir.il ilçe okul müdürü ve hatta müdahale yrd.hep o sendika üyelerinden değil mi.biz TES üyeleri üvey evlat.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 20 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49