EĞİTİMBİRSEN ÖNCE ÜYELERİNİ YÖNETİCİ YAPTIRDI , DAHA SONRA YÖNETİCİ ATAMA YÖNETMELİĞİ İHALESİNİ MEB BÜROKRATLARINA BIRAKTI

Eğitimbirsen , MEB’in yönetici atama ve mülakat sistemine karşı kariyer ve liyakat raporu açıkladı . Konuyla ilgili sitemizin değerlendirmesi ...

SENDİKA 04.11.2017, 22:15 04.11.2017, 22:41
EĞİTİMBİRSEN ÖNCE ÜYELERİNİ YÖNETİCİ YAPTIRDI , DAHA SONRA YÖNETİCİ ATAMA YÖNETMELİĞİ İHALESİNİ MEB BÜROKRATLARINA BIRAKTI

Eğitimbirsen , MEB’in yönetici atama ve mülakat sistemine karşı kariyer ve liyakat raporu açıkladı .

Konuyla ilgili sitemizin değerlendirmesi ...

Ülkemizin en büyük eğitim sendikası @EgitimBirSen ; MEB yöneticilerinin neredeyse tamamı üyesi olmasına rağmen liyakat vurgusu yaptı.

Sendika ; okul müdürü de , genel müdür de kariyer ve liyakat işlerine göre seçilmelidir dedi . Eyvallah ! Alkışlıyoruz !

 Bu konuda bizde sendika gibi düşünüyoruz . Kariyer ve liyakatsiz yöneticiler eğitime büyük zarar veriyor . Sendikanın duruşu doğru !

 Şimdi sendikaya bir soru ; müdür yardımcılığı sınavını kim kaldırtmıştır MEB sınavı kaldırırken neden tepki göstermediniz,Dava açmazdınız

Okul ve kurumlara tüm yöneticilerin mülakatla atanmasında dahiliniz oldu mu ? Şayet bu durumdan rahatsızsınız neden dava açmadınız ?

Danıştay kararına göre ilçe milli eğitim müdürlerinin de sınavla atanması gerekiyor . Bu konuda ne düşünüyorsunuz ?

Neredeyse tüm okul ve kurumlarda görev yapan idareciler kendi üyeleriniz !Kendi üyelerinizin okulları yönetemediğini mi itiraf ediyorsunuz

 Okullara seçilen müdürler ve müdür yardımcılarını kendi şube başkanlarınız seçmedi mi ? Neden rahatsızlık duyuyorsunuz ?

 Yavuz hırsız ev sahibini bastırır demiş atalarımız ! Ne güzel bir söz ! Suç sizde değil , ev sahibinde !

Taşrada şube başkanlarınıza devletin mührünü teslim edip , tüm yöneticileri siz seçin diyen ev sahiplerine ne güzel gol attınız

Allah’a şirk , devlete şerik koşulmaz ! Devlete şerik koşulmasına izin verenler Fetö’den ders almamışa benziyor !

EĞİTİMBİRSEN’İ tebrik ediyoruz ! Hem tüm üyelerini MEB’e yönetici yaptırdı . İşi bitikten sonra da ihaleyi Bakanlığa bıraktı .

 Burada asla sendikaya suç bulmuyoruz . Yıllar önce eski başkan Ahmet Gündoğdu gerçekleri söylemişti ama millet inanmamıştı .

 Gündoğdu ; “ sendika menfaat örgütüdür . Dünya ve ahiret menfaati olmayan bize üye olmasın. Vakıf , dernek değiliz “ demişti .

Yönetici olmak isteyenlerin tamamı Eğitimbirsen’e üye oldu . Sendika da haklı olarak üyelerin menfaatini korudu ve müdür , Md yard yaptı

 Tüm üyelerini müdür ve müdür Yardımcısı olarak okul ve kurumlara çakacak yönetmelikleri MEB’e çıkarttırdı . Üyelerine menfaat sağladı.

Okul ve kurumlarda üyelerinin 8 yılını garantiye aldıktan sonra da;MEB,kariyer ve liyakate göre atama yapmıyor diye MEB’e ihaleyi koydu

 Sonuç olarak; tüm üyelerine menfaat sağlayan sendika yöneticilerini başarılı buluyoruz . Ebs yöneticilerini tebrik ediyoruz .

 Allah , MEB bürokratlarının yardımcısı olsun

Kaynak: www.kamudanhaber.net
Yorumlar (31)
Erzuum 4 yıl önce
Okullar ne hale geldi.Sadece sizin üyeleriniz ilçe müdürü il müdürü okul müdürü oldu.....vtansever insanlar idarecilikten alındı.bunu EBS yaptı.Allah hepsinden sorsun.ALLAH devletimize güç versin.
Yalaka sen 4 yıl önce
Sizi toprakta kabul etmeyecek. Pisliğinizde bogulacaksıniz.kamyon kamyon kul hakkiyla nasil varacaksiniz Allah ccnin huzuruna vay sizin ve ağa babalarinizin haline
ülkücü okul müdürleri kıyımı ve mhp 4 yıl önce
2014 yılında görevden alınan 6000 ülkücü okul müdürü kıyımına MHP hala sesiz kalıyor. Şu anda çoğu emekli olduğu için sayıları 2000 kişi kalan bu okul müdürleri 5. Defa mahkemeyi kazandıkları halde görevlerine başlatılmadılar. Ülkücüleri desteklemeyenleri, ülkücülere havale ediyorum.
Zakir 4 yıl önce
Hahhaaaaa. Valla iyi böyle.
Müdür 4 yıl önce
Hocam ağzınıza sağlık
ülkücü okul müdürleri unutuldu 4 yıl önce
2014 yılında görevden alınan 6000 ülkücü okul müdürü kıyımına MHP hala sesiz kalıyor. Şu anda çoğu emekli olduğu için sayıları 2000 kişi kalan bu okul müdürleri 5. Defa mahkemeyi kazandıkları halde görevlerine başlatılmadılar. Ülkücüleri desteklemeyenleri, ülkücülere havale ediyorum.
Ebsliyim ama 4 yıl önce
Bizim sendika boyuna kul hakkı yiyor. Ali bey istifa etmeli
4242 4 yıl önce
Kafanıza taş mı düştü, nedir bu yüzseksen derecelik dönüş. Birçok değrli öğretmenin idareci olmasını engelledikten sonra, bu ne perhiz, Eyyamcı sendikacılar utanmıyorunuz da.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 06 Ağustos 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49