Ali Yalçın: Okul yöneticilerini itibarsızlaştırılmasına asla müsaade etmeyiz

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: - "Hedeflenen enflasyon üzerinde bir zam almamıza rağmen geçekleşen enflasyon rakamı çok daha fazla çıktı. Öyleyse, aradaki fark tanzim edilmeli ve Ocak 15'te yatacak maaşlarla bir ara fark ödemesi yapılmalı"

SENDİKA 22.12.2018, 17:44 22.12.2018, 17:53
Ali Yalçın: Okul yöneticilerini itibarsızlaştırılmasına asla müsaade etmeyiz

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Hedeflenen enflasyon üzerinde bir zam almamıza rağmen geçekleşen enflasyon rakamı çok daha fazla çıktı. Öyleyse, aradaki fark tanzim edilmeli ve Ocak 15'te yatacak maaşlarla bir ara fark ödemesi yapılmalı." dedi.

Yalçın, Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar Şubesinin bir düğün salonunda düzenlenen, "Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik" programında yaptığı konuşmada, 6. Olağan Genel Kurul'a giderken önlerinde yeni imkan ve fırsatların olduğunu söyledi.

Dünden daha güçlü olmak zorunda olduklarını vurgulayan Yalçın, Memur-Sen'in gücünü birleştirebileceği bir zemine doğru gittiğini dile getirdi.

-"3600 takibimiz sürüyor"

Yalçın, önlerindeki önemli sorunları çözeceklerin kendileri olduğunu belirterek, "Cumhurbaşkanımızın 24 Haziran sürecinde 4 meslek gurubu üzerinden 3600 ek gösterge ile ilgili ifade ettiği cümle, ne kadar doğru noktadan hareket ettiğimizi gösterdi. Onun için gayretimiz devam edecek. Buna ilişkin 3600 takibimiz sürüyor." değerlendirmesinde bulundu.

Öğretmenlik Meslek Kanunu Teklifi'ne ilişkin ise hazırlıklarının tamamlandığına işaret eden Yalçın, salı günü Cumhurbaşkanlığı Eğitim Politikaları Kurulu ile görüşme yapacaklarını ve orada hazırladıkları raporu kamuoyu ile paylaşacaklarını anlattı.

- "Okul yöneticilerini itibarsızlaştırılmasına asla müsaade etmeyiz"

Meslek kanunu tartışmaları yapılırken bazı internet siteleri ve kişiler üzerinden bir algı oluşturulmaya çalışıldığına değinen Yalçın, "Okul yöneticilerini itibarsızlaştırılmasına asla müsaade etmeyiz. Bu arkadaşlarımız okulların yükünü çeken arkadaşlarımız. Çilesini çeken arkadaşlar." ifadelerini kullandı.

- "Geçekleşen enflasyon rakamı çok daha fazla çıktı"

Yalçın, önlerinde 2019 toplu sözleşme süreci olduğunu, hedeflenen enflasyonun birkaç dönem hariç 10 yıldır tutmadığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Bu dönem makas daha da fazla açıldı. Çünkü Türkiye'ye bu anlamda dolar kuru üzerinden operasyon çekildi. O yüzden ülke, bu tehlikeleri de savuşturdu. 15 Temmuz'dan sonra ekonomik darbe yapmaya kalkanların aymazlıklarıyla bu ülke, bir dolara vatanı satanlara karşı bütün dolarları vatan için bozdurup oyunu ters yüz etti. Bu ülkenin asil yürüyüşü devam edecek. Fakat bizim bu anlamda sözümüz net anlaşılmalı. Biz o gün söylediğimiz şeyi bugün yaşıyoruz. Anlatamadığımız şeyi bugün görüyoruz. Hedeflenen enflasyon üzerinde bir zam almamıza rağmen geçekleşen enflasyon rakamı çok daha fazla çıktı. Öyleyse, aradaki fark tanzim edilmeli ve Ocak 15'te yatacak maaşlarla bir ara fark ödemesi yapılmalı."

Yalçın, kamu görevlilerine gelir vergisinin yüzde 15 ile sabit hale getirilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Programa, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Memur-Sen Afyonkarahisar İl Temsilcisi Abdulkadir Hız ve çok sayıda sendika üyesi katıldı.

Kaynak: AA.
Yorumlar (31)
Hakan 2 yıl önce
Asıl müdürleri sendika yöneticilerine el pençe divan durdurarak sen itibarsızlaştırdın.
Öğretmen 2 yıl önce
Allah sizleri bildiği gibi yapsın. Hala konuşabiliyorlar. !!! Ama suç sizde değil size çıkarları için yetkiyi verenlerde..
BAHATTİN 2 yıl önce
Değet sarı sendikanın memuru buçuğa satan sarı başkanı.. senden bi cacık olmazzz.
Asr. 2 yıl önce
Torpilli yandaşlarını kanatlarının altına al hemen.Buçuk aliiiiiiiiii.
Bilo 2 yıl önce
10 sene yetkili sendika olupta memuru kuş serisi arabalara bile muhtaç eden o dönemin sarı sendikasının sarı konçik başkanı nerede acaba.Bu dönemde size ekmek çıkmaz.
sınavla atanan 2 yıl önce
yalakalıkla atananda itibarmı kalır
Harun Cakir 2 yıl önce
Okul mudurleri ne zaman gorevden alinacak sinav ne zaman
Hakkı 2 yıl önce
Diyorsakki 2023 için hazır bir eğitim topyekün bir sınav şartı ve öncelik sonralık aramadan sıfırdan tertemiz adil bir başlangıç... Ama doğruya aşil tendonu olur değil mi? Yeni paralel yapı EBS olacakmış gibi bir his var içimde. Ya en stratejik kurumumuz olan eğitime bu müdahaleyi yapacağız yada torpilli adam kayirmali sistem devam edecek. Keşke herkes REİS gibi olsa...Meb bakanımız ne dedi geçen. Müdürler değişecek falan filan yok öyle bişey...iyi hayırlı olsun gram değişim yok o zaman...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 17 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49