Ali YALÇIN: Bu tür haberler okul yöneticilerini rencide ediyor

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, çocuğunun okulun istediği pantolonu olmadığı için eve gönderilmesi üzerine baba İsmail D'nin intihar ettiği iddiasına ilişkin, "Eğitimcileri burada 'Bu kadar detayı düşünemeyecek kadar kaba insanlar' gibi göstermeye çalışan bir kepazelikle karşı karşıyayız. Böyle bir şeyi asla kabul edemeyiz. Dolayısıyla da böyle bir çarpıtmaya asla sessiz kalınmamalı." dedi.

SENDİKA 22.09.2018, 23:27
Ali YALÇIN: Bu tür haberler okul yöneticilerini rencide ediyor

Yalçın, Eğitim-Bir-Sen Kocaeli 1 Nolu Şubesi'nin Genişletilmiş Divan Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Hereke'de bir öğrenci velisinin intiharıyla sonuçlanan hadisenin üzeriden eğitim çalışanlarını, okulun yöneticilerini hedef alan bir itibar suikastiyle karşı karşıya bir durumun yaşandığını söyledi.

Yetkili mercilerin, ailenin ve çocuğun kendi beyanlarında ifade ettiği boyutuyla sorunun, bir pantolon sorunu olmadığını dile getiren Yalçın, "Sorun bazı kesimlerin maalesef ahlak sorunu. Eğitim çalışanlarının, okul yöneticilerinin itibarı bu kadar ucuz değil. 'Yöneticiler tarafından çocuğun okuldan gönderildiğine dair' ifade edilen şeylerin aslı astarının olmadığı, okul yöneticilerini son derece rencide eden bu tip paylaşımların ve art niyetli haberlerin arkasında bazı siyasi emellerin olduğu çok net haberden seziliyordu." diye konuştu.

Yalçın, ihtimaller üzerine olayı araştırdıklarını, sonucunda düşündükleri gibi çıktığını belirterek, "Olay bir velinin trafik kazası geçirdikten sonra yaşadığı psikolojik sorunlardan kaynaklı. Travmatik durumu atlatamayarak intiharı seçmesi hepimizi üzdü. Ama bu hadiseyi çocuğuna 'Pantolonu yok, okul kıyafetini alamadı' deyip, 'Okuldan gönderilen çocuk' diye bahsedip, veliyi de 'Bunu kaldıramayıp intihar etti' gibi bir süs vererek, buradan siyasi mesaj vermeye çalışan bazı mahfillerin sınıfta kaldığı çok acı bir çarpıtmayla bugünlerde kamuoyu meşgul ediliyor." şeklinde konuştu.

- "Böyle bir çarpıtmaya asla sessiz kalınmamalı"

O gün okulda diğer öğrencilerin de eşofmanlı bir şekilde bulunduklarını aktaran Yalçın, yöneticiler tarafından hiç kimseye bu anlamada kıyafet dayatması yapılmadığının, olay incelendiğinde çok net olarak ortaya çıktığını savundu.

Yalçın, okuldaki hadisenin, okul idaresiyle alakalı olmadığını belirterek, "Velinin trafik kazası geçirip, psikolojik sorunlar yaşamasından kaynaklı bir bunalım sonucu olmuş bir hadise. Fakat bunu, eğitimcilerin üzerine yamamaya, eğitimcileri burada 'Bu kadar detayı düşünemeyecek kadar kaba insanlar' gibi göstermeye çalışan bir kepazelikle karşı karşıyayız. Böyle bir şeyi asla kabul edemeyiz. Dolayısıyla da böyle bir çarpıtmaya asla sessiz kalınmamalı." ifadelerini kullandı.

- "Sendika ve demokratik kitle örgütleri için "demokratik şölen olmazsa olmaz"

Ali Yalçın, önemli bir sürecin eşiğinde olduklarını ifade ederek, sendika ve demokratik kitle örgütleri için "demokratik şölen"in olmazsa olmaz olduğuna vurgu yaptı.

Sendika seçim sürecinin 3 Eylül itibariyle başladığını hatırlatan Yalçın, "Bu teşkilatın yönetim kademesinde, teşkilata hizmet etme konusunda her üyemizin söz hakkı, yetki isteme ve talip olma hakkı var. Buna hiç kimse saygı duymamazlık yapamaz. Bu son derece doğaldır, bunun olmadığı ortamlar gayri ahlakidir. Onun için aday olarak çıkan her arkadaşımıza, ben bu anlamda başarılar diliyorum." diye konuştu.

Yalçın, seçim sürecinin Türkiye genelinde işlediğini, bütün sendikalarında seçim sürecinin yürüdüğünü ifade ederek, Türkiye genelinde "Ben bu işi daha iyi yapabilirim" iddiasında olan insanların yarışa dahil olduğunu söyledi.

Yorumlar (14)
aa 3 yıl önce
bu tür şatafatı hırsızlık yapan okul müdüründe göremezseniz genelde onlar döviz vs olarak ya evlerinde yada bankalardaki kasalarında saklarlar yada yakınlarının üzerine aldıkları gayrimenküllerle muhafaza ederler haberin atmasyon olduğu zaten belli
asımın nesli 3 yıl önce
beyim senin dünyadan haberin var mı ayakkabısı siyah değil beyaz diye eve gönderilenler var araştırmadan konuşma. okul müdürleri sendikaya arkasını dayamış, yasa yönetmelik tanımazlar, bakanlığa değil sendikaya bağlılar. kıraldan kıralcı olmuş
F tipi müdürleri kim aklıyor koruyor? 3 yıl önce
Cemaatcilerin müdür olması için referans olan, eski fettullacilari yanında gezdiren ve himayesine alan, vatan evlatlarına iftira atanlardan daha kepazesi yoktur.
HASAN BAL 3 yıl önce
İŞSİZLİK, HAYAT PAHALILIĞI İNSANLARI TABİKİ PSİKOLEJİK BUNALIMA İTER.İKİNCİSİ SENDİKANIZ ARACILIĞI İLE YAPILAN HUKUKSUZLUKİ ADELETSİZLİKLERDE ÖĞRETMENİ REBCİDE EDİYOR
Bir Fil Yetmez Bin Fil Daha 3 yıl önce
Ali Yalçın bu okul müdürüne sahip çıktığına göre müdür ya sendika yandaşıdır yada geçmişte aynı kaptan yemişlerdir!
fenasi 3 yıl önce
kefil olup atanmasına neden olduğun adamların hatasını da kabul et be gülüm
Edirne 3 yıl önce
Bende öğretmenim ve kıyafet dayatması yapılıyor,öğrenci okula alınmıyor geri gönderiliyor...
dfr 3 yıl önce
o nasıl pozdur ali ya
Düşünür 3 yıl önce
Bunun derdi daha başak
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 05 Ağustos 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49