"Kılıçdaroğlu ile kaybedilecek bir seçime Akşener’in destek vermesi beklenmiyor"

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ortak adaylığına bakışını değerlendirdi. 

"Akşener, Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığı konusunda bir türlü yeşil ışık yakmıyor. Destek açıklaması yapmıyor" diyen Selvi, şu ifadeleri kullandı:


"Bir defa olsun Akşener’in ağzından, 'Ortak adayımız Kılıçdaroğlu' sözü çıktı mı? Liderlerin ne dediği kadar ne demediği de önemlidir. Akşener, bir türlü Kılıçdaroğlu demediği için CHP’liler tedirgin oluyor. Hatta CHP kulislerinde, '2018 seçimlerinde Abdullah Gül’e yaptığını bize yapar mı' diye konuşuluyor.

Otomobilin çarptığı Fatma öğretmen, 6 günlük yaşam mücadelesini kaybetti Otomobilin çarptığı Fatma öğretmen, 6 günlük yaşam mücadelesini kaybetti

İYİ Parti kulislerinden edindiğim izlenim, eğer Kılıçdaroğlu ile kazanma imkânı varsa Akşener destekler. Ama şu ana kadar Kılıçdaroğlu ile seçimin kazanılacağı gözükmüyor. Hatta Kılıçdaroğlu aday olursa kaybederiz duygusu hâkim. Akşener’in de o kanaatte olduğu söyleniyor. Kılıçdaroğlu ile kaybedilecek bir seçime Akşener’in destek vermesi beklenmiyor."