Selvi, “Kılıçdaroğlu’nu destekleyenler ise son anda vazgeçmesinden endişe ediyorlar. Ama Kılıçdaroğlu bu kez gemileri yakmış gözüküyor. Adaylıkta kararlı” dedi.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun “Sahada en çok duyduğumuz isim Mansur Yavaş” çıkışını değerlendirdiği bugünkü yazısında, “Mansur Yavaş, Kemal Kılıçdaroğlu’na rağmen aday olur mu? Cumhurbaşkanı adayı olup Kılıçdaroğlu ile yarışmayı göze alabilir mi?” sorularını gündeme getirdi.

Asgari ücrette yeni formül! 20+20 ile işte yeni asgari ücret... Asgari ücrette yeni formül! 20+20 ile işte yeni asgari ücret...

İyi Parti yetkililerinin konuya ilişkin olarak, “Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’yla ilgili karar Kılıçdaroğlu’nun elinde. Yavaş ya da İmamoğlu aday gösterilecekse Kılıçdaroğlu’nun aday göstermesi lazım” değerlendirmesini yaptığını aktaran Selvi, “Siyasette her şey olur ama bu aşamada Mansur Yavaş’ın, Kılıçdaroğlu’na rağmen aday olmasına ihtimal verilmiyor” diye yazdı.

“İmamoğlu’nu destekleyenlerin, Kılıçdaroğlu’nun kazanamayacağını anlayıp son anda İmamoğlu diyeceğini savunuyorlar” diyen Selvi, “Kılıçdaroğlu’nu destekleyenler ise son anda vazgeçmesinden endişe ediyorlar. Ama Kılıçdaroğlu bu kez gemileri yakmış gözüküyor. Adaylıkta kararlı” dedi.