"Erdoğan’ın da belirttiği gibi, 2023 seçimleri Türkiye açısından bir dönüm noktası olacak"

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, "AK Parti siyasi hayatının en önemli sınavını 2023 seçimlerinde verecek" düşüncesini dile getirdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı yurtlara 1200 yönetim personeli alınacak. Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı yurtlara 1200 yönetim personeli alınacak.

Selvi yazısında, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, illerde yaptığı mitinglerden sonra bir değerlendirme yapıyor. İstanbul’da Yenikapı’da 550 bin kişinin katıldığı mitingden sonra, Van’da son olarak Kayseri’de meydanları dolduran on binlere seslenmişti. Erdoğan Kayseri’de gördüğü ilgiden memnuniyetini, “Kayseri güzeldi. Meydan ve sokaklar bizi bağrına bastı” diye özetliyor. Meydanlar Erdoğan’ın moralini yükseltiyor. Ancak AK Parti’nin önünde çetin bir sınav duruyor. AK Parti siyasi hayatının en önemli sınavını 2023 seçimlerinde verecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da belirttiği gibi, 2023 seçimleri Türkiye açısından bir dönüm noktası olacak. O nedenle AK Parti’nin 2023 seçimlerine sıradan bir seçim olarak değil, tarihi bir seçim havasıyla hazırlanması gerekiyor. Yeni bir anlayış, yeni bir heyecanla..." ifadesini kullandı.