MEB resmi yazı yayınladı: Özel okullar ve özel rehabilitasyon merkezleri de 13 Şubat’a kadar tatil edildi… MEB resmi yazı yayınladı: Özel okullar ve özel rehabilitasyon merkezleri de 13 Şubat’a kadar tatil edildi…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın temel gıda fiyatlarında fiyatların indirime gidilmesi çağrısı sonrasında Tarım kredi marketleri fiyat indirimine gitmişti. ŞOK,A101 ve BİM market zincirleride fiyatlarını bir aylığına sabitlediklerini duyurmuşlardı.

Bir çok yerde kullanılan temel ihtiyaç gıda maddesi şeker için Pancar Şekeri Üreticileri Derneğinden açıklama yapılarak şeker fiyatlarında 'Sabit fiyat' uygulaması başladığını duyurdu.

PANŞEK tarafından yapılan açıklamasa şu ifadelere yer verildi.

"Geçtiğimiz yıl dünya şeker fiyatlarındaki dalgalanmalar sebebiyle stok planlamamızı bozan ve arz istikrarını etkileyen olumsuzluklar yaşanmıştır. Ancak içinde bulunduğumuz pazarlama yılında gerçekleştirdiğimiz şeker üretim rakamları ve arz istikrarını sağlamak amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığımızca sektörde oluşturulan koordinasyon mekanizması sayesinde dünya şeker piyasalarında olası dalgalanmalara karşı herhangi bir risk ihtimali kalmamıştır. Bu gelişmeler çerçevesinde şeker üreticileri olarak, 1 Eylül'e kadar şeker fabrika çıkış fiyatlarında, halihazırdaki fiyatları esas alarak sabit fiyat uygulaması başlatacağımızı, sabit fiyat uygulamasının uzun süredir istikrarlı bir şekilde seyreden perakende fiyatlarına da olumlu yansıyacağını, ülkemizin gıda güvenliğinin sağlanmasına ve ekonomimize destek olmaya devam edeceğimizi kamuoyunun ve sektör paydaşlarımızın bilgisine saygılarımızla arz ederiz."