Ege Üniversitesi'nde PKK'lar 8 yıl önce ülkücü Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nu bıçaklayarak şehit etmişti. Çakıroğlu'nun babası ise İYİ Parti adayı Seyithan İzsiz'in, oğlunun katili Nurullah Samo'ya burs verdiğini ve vatan hainlerinin CHP ve İYİ Parti'ye doldurulduğunu ifade etti.

Fuat Mahir Çakıroğlu'nun açıklamaları şöyle:

Seyithan İzsiz'in İyi Parti'den seçilip Atatürk'ün meclisine girecek olması yüreklerimizi sızlatıyor. Seyithan İzsiz gidip HDP'den adaylığını koysun. Neden İyi Parti'den seçileceği sıradan adaylığını koyuyor. Bu durumlardan dolayı Meral Akşener her yerde protesto ediliyor.

İyi Parti'de çok arkadaşım var. Onlar da çok tepkili. Fırat'ın kemiklerini sızlatıyorlar. Oğlumun katiline burs veren bir kişiyi seçileceği yerden milletvekili adayı yapan Meral Akşener, ayağını denk alsın. Fırat'ı beraber mezara koyduğumuz Müsavvat Dervişoğlu da bu durumu nasıl kabul ediyor.

Siz nasıl milliyetçisiniz? Bunların Atatürkçülükle, milliyetçilikle, ülkücülükle alakaları kalmamış. CHP de buna dahildir.

Nerede FETÖ'cü ve vatan haini varsa CHP ve İyi Parti'ye doldurmuşlar. CHP'nin de İyi Parti'nin de tabanlarında büyük tepki var.

Fırat'ı herkes çok seviyor. CHP, İYİ Parti, AK Parti'de sevenleri var. HDP'liler bile var. Birçoğu ile doğudan görüşüyorum.

Diyabete adeta savaş açıyor! Kısa sürede kan şekerini dengeliyor... Diyabete adeta savaş açıyor! Kısa sürede kan şekerini dengeliyor...

Benim partim yok. Ben şehit babasıyım. Benim gibi binlerce şehit ailesi var. Herkes mustarip. Kızıyorlar.

Böyle bir şey olur mu? Atatürk'ün CHP'sini de rezil ediyorlar.

Millet gereken cevabı sandıkta verecek. Oyum MHP ve Recep Tayyip Erdoğan'a. Bizim kırmızı çizgimiz vatanımız.

Bu vatan için şehit veriyoruz. Vatanımızdan bir karış toprak vermeyiz. Oğlum çok başarılı bir çocuktu.