Seçimlerin tamamlanmasının ardından muhalefet seçmenin dalga dalga büyüyen istifa çağrıları gün geçtikçe artmaya devam ederken, sahada dikkat çeken bir araştırma anketi gündem oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'daki saldırı girişiminde yaralanan polisler ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'daki saldırı girişiminde yaralanan polisler ile görüştü

CHP içerisinden yükselen istifa çağrıları, gündem yaratmaya devam ediyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun tepeden tırnağa değişim mesajı Kılıçdaroğlu'nun istifasın artan muhalefeti arttırdı.

Yerel seçimlere kadar Genel Başkanlık koltuğunda oturmaya devam etmeyi düşündüğü öğrenilen Kılıçdaroğlu'na kötü haber anket firmasından geldi. BETİMAR Araştırma seçimin ardından Kılıçdaroğlu istifa etmeli mi?" sorusunu sahaya yöneltti.

Araştırmaya göre bu soruya CHP seçmeni de yüzde 50'in üzerinde bir oranla "Evet" yanıtını verdi. Diğer muhalefet partilerine oy veren seçmenlerle birlikte ise "Evet" oranı yüzde 62,4 çıktı.

31 Mayıs - 1 Haziran tarihlerinde 1.650 kişiyle yapılan ankette; araştırmaya katılanların yüzde 62,4'ü Kılıçdaroğlu'nun istifa etmesi gerektiğini söylerken, yüzde 37,6'sı istifa etmemesi yönünde görüş paylaştı.