AK Parti'den Erdoğan'ın 3. kez adaylığı hakkında açıklama: Herkes itirazı yapar, nihai kararı YSK verir AK Parti'den Erdoğan'ın 3. kez adaylığı hakkında açıklama: Herkes itirazı yapar, nihai kararı YSK verir

Türkiye'nin gündemi, 14 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanı seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'ne odaklandı. Cumhurbaşkanı adaylarının belirlenmesiyle birlikte heyecanlı geri sayım daha da hızlandı. Bu önemli seçim yaklaşırken, birçok vatandaş sandık görevlisi olmak istiyor ve bu konuda bilgi edinmek istiyor.

SANDIK GÖREVLİLERİ NE KADAR ÜCRET ALACAK?

Yüksek Seçim Kurulu'nun ise sandıkta başkan ve üye sıfatıyla görev almak isteyenleri belirlemek için ilgili kamu kurumlarına  yazı göndermesi bekleniyor. Yazının gönderilmesinin ardından 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sandıkta görev yapacak başkan ve üyelere de verilecek ücret belli olmuş olacak. Henüz 2023 sandık görevlisi ücretleri açıklanmamış olsa da, 2019 seçimlerinde başkan ve üyelere 261 TL, siyasi parti temsilcilerine ise 130 TL ücret ödenmişti.