Depremde kaybettiği kızının elini bırakamadı Depremde kaybettiği kızının elini bırakamadı

İspanya’nın başkenti Madrid’te sağlık çalışanları gösteri düzenledi. Yapılan gösteride doktorlar yer aldı. Gösteri büyük yankı uyandırırken sağlık çalışanlarının ana sloganı "Kamu sağlık hizmetlerinde kesintilere hayır" oldu.
Sağlık Bakanlığı binası önünde toplanan binlerce doktor ve hemşire, kent merkezinde yürüdü.
Doktorlar isteklerini belirttiler. Doktorların sendikalarının yaptığı açıklama:
"hastanelerin yüzde 100 devlet desteğiyle kaliteli ve evrensel hizmet vermesi için sağlık sektörüne yatırımların artırılması"  isteği üzerine oldu.
Göstericilerden Concha Jimenez, "Özellikle bu dönemde kamu sağlık hizmetlerinin savunulmasına ihtiyaç var çünkü İspanya, sağlık hizmetinde Avrupa'da önde gelen ülkelerden biri ve bunu kaybediyor. Büyük çabalarla oluşturulan bu sistemi ölüme terk etmemek, savunmak gerekiyor" açıklamasında bulundu.
Tek istekleri kendi hayat şartları ve mesleklerinin yaparken çalıştıkları yer olan hastane şartlarının iyileştirilmesi, haklarının iyileştirilmesi olan doktorlar büyük yankı uyandırdı.
Madrid'deki doktor grevlerinin benzer gerekçelerle Katalonya, Valensiya, Extremadura, Endülüs, Navarra ve Aragon gibi ülkenin diğer bölgelerine de yayılacağı duyuruldu.