Ülkede buğday krizi yaşanıyorken bu kadar çok buğday tarlasının yanmasının tesadüf olmadığını dile getiren Tezel, sabotaj ihtimalinin de göz önünde bulundurulması gerektiğini dile getirdi.

Sabah yazarı Mevlüt Tezel, son 20 günde pek çok ilde buğday tarlası yangınları çıktığını belirterek, "Ülkece Marmaris'teki orman yangınına odaklandık ama bir taraftan da buğday tarlaları yanıyor! Bu kadar çok tarlanın bu kadar kısa sürede yanması rastlantı mı?" diye yazdı.

MHP Kartal İlçe Başkan Yardımcısı Hançer'in öldürülmesinin ardından kan davası çıktı: Zanlı yakalandı MHP Kartal İlçe Başkan Yardımcısı Hançer'in öldürülmesinin ardından kan davası çıktı: Zanlı yakalandı

Uzmanların ekonomi kriz, savaşlar ve küresel ısınma nedeniyle büyük bir gıda krizinin kapıda olduğuna yönelik açıklamalarına işaret eden Tezel, "Dünyada buğday ihtiyacının yüzde 30'nu karşılayan Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş ise buğday fiyatlarını yüzde 42 artırdı. İşin kötüsü bir olay çok yaşandı mı devamı da gelir! Canı sıkılan, kötülük peşinde olan birçok manyak var! Komplo teorilerini sevmem ama bu yangınlar detaylı bir şekilde araştırılmalı!
Buğday krizi yaşanıyorken ülkemizde üst üste çıkan buğday tarlası yangınlarında sabotaj ihtimalini de değerlendirmeliyiz." ifadelerini kullandı.