Seçimlerin tamamlanmasının ardından CHP'de yaşanan kriz, kulisleri hareketlendirdi.

Öğretmen maaşlarına Ocak'ta yüzde 46 zam! En düşük maaş ne kadar olacak? Öğretmen maaşlarına Ocak'ta yüzde 46 zam! En düşük maaş ne kadar olacak?

2024 yerel seçimlerine kadar genel başkanlık koltuğunda oturmaya devam etmeyi istediği konuşulan Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı artan muhalefet dalga dalga büyüyor. 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile başlayan 'değişim' mesajı, muhalif kanadı ayaklandırdı. 

CHP'nin seçimlerden sonra sürüklendiği krizi, Sabah'taki köşesinde değerlendiren Burhanettin Duran, Kemal Kılıçdaroğlu'nun gitmesi ile partide yaşanan ideolojik krizin çözülemeyeceğini söyledi:

Duran, yazısında şu ifadeleri kaydetti:

"Sol-sosyal demokrat çizgiye yönelip HDP-YSP solu ile yakınlaştığında milliyetçi-muhafazakâr müttefiklerinin seçmeni uzaklaşacak. Atatürkçü milliyetçilik ayarlarına dönmeye çalışsa soldan da sağdan da oy kaybedebilir. Bu sebeple Kılıçdaroğlu gitse de kalsa da CHP'nin ideolojik krizi çözülemez. Sözgelimi İmamoğlu'nun Kılıçdaroğlu'na alternatif bir ideolojik çerçeve iddiası hiç olmadı. Sonbahar aylarında başlayacak yerel seçim maratonu muhalefetin dertlerini ertelemesine katkı verebilir ancak sorunlarının çözümsüz kalmasını da garanti eder."