Reuters haber ajansına konuşan kaynaklar, Türk savunma şirketi Baykar'ın Birleşik Arap Emirlikleri'ne 20 adet silahlı insansız hava aracı (SİHA) satışı gerçekleştirdiğini söyledi.

Reuters haber ajansına konuşan iki ayrı kaynak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı  selçuk Bayraktar ile erkek kardeşi Haluk Bayraktar'ın başında olduğu Türk savunma şirketi Baykar'ın bir zamanlar 15 Temmuz darbesininin arkasında olmakla suçlanarak düşman addedilen Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) 20 silahlı insansız hava aracı (SİHA) satışı gerçekleştirdiğini duyurdu.

3 okul değiştiren öğrenciler, heyelan korkusundan kurtulamadı 3 okul değiştiren öğrenciler, heyelan korkusundan kurtulamadı

Kaynaklar SİHA'ların bu ay teslim edildiğini, ek taleplerin de değerlendirildiğini söyledi.

Konu hakkında bilgi sahibi bir kaynak, "BAE ile yapılan görüşmelerde hızlı bir şekilde 20 adet SİHA teslim edilmesi kararı alındı ve (SİHA'lar) verildi" derken, üst düzey bir yetkili ise, "BAE'nin bir süredir SİHA alma talebi vardı. Şimdi bu SİHA'ların verilmesi durumu oldu. BAE'den ek talep de geldi bu konuda. Bunun da hızlı şekilde karşılanmasına çalışılacak" dedi.