Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa’da ki gençlik buluşmasında soruları yanıtladı. İşte o açıklamalar…

- Her ne kadar birileri gençlere çantada keklik gözüyle bakıyorsa da bizim tespitimiz hiç de öyle olmadığı. Kusura bakmayın çantada keklik yok, çanta dolu. 

- Biz ne sağdayız, ne solda; biz siyasetin merkezindeyiz. 

- Şu anda Türkiye siyasetinde bu ağabeyinizin dışında gençlik kollarından yetişerek gelmiş bir lider yok. 18-20 yaşından itibaren gençlik teşkilatlarında yetişerek gelmiş bir siyasetçiyim. Diğerlerinin çoğu gökten zembille indiler. 

- Artık dünyaya şöyle bakacağız: Biz dünyaya değil, dünya Türkiye'ye baksın. Bunu sizlerle birlikte başaracağız. 
- Bay Kemal güya zihinde ne var ne yok bunları anlatıyormuş. Birilerini toparlamış etmiş. Uyuyanlar mı arasın... Biz dedik ki "Şanlıurfa'da zihin devrimi yapacağız." Yaptık ve açıkladık. Vizyon orada değil burada, Şanlıurfa'da. 

- Bugün toplu açılıştaki katılım, az önce rakam da verdim muhteşemdi. Şu ana kadar yaptığım büyükşehir açılışlarında Şanlıurfa bugün zirve yaptı. Bakalım önümüzdeki hafta Samsun'da olacağız. Samsun geçebilecek mi? İlk defa gençlik buluşmalarında İbrahim Tatlıses Kültür Merkezi'nde farklı bir şey yaşadık. Belediye Başkanımıza da çok teşekkür ediyorum. İbrahim Bey'in ismine yakışır böyle bir kültür merkezi yapılmış olması Şanlıurfa tarihi boyunca unutulmayacak. 2023'e yönelik güzel bir adım atıldı. Zirveyi burası yaptı.

Galatasaray derbide kazandı fakat Muslera sakatlandı! Galatasaray’dan açıklama geldi... Galatasaray derbide kazandı fakat Muslera sakatlandı! Galatasaray’dan açıklama geldi...

- İbrahim Bey ile (İbrahim Tatlıses) karşılıklı tanışma şeklimiz Belediye Başkanlığı döneminde oldu. Zaten biz eserleriyle kendisini tanıdık. Tabii o arzu edilmeyen olay bizi çok ama çok üzdü. Fakat o dönemlerde birileri farklı bir beklentiler içerisindeyken Tatlıses adeta yeniden doğdu.

 - Dünya Kupası'nda favorimi son 16'dan sonra açıklayacağım.