11 Ayın sultanı ramazan ayı neredeyse yarıya gelmiş durumda. Ramazan ayının ardından genç, yaşlı, öğrenci, çalışan herkes baramı iple çekiyor. Hem bayram olması hem de resmi tatil olması nedeniyle vatandaşlarımız tarafından yakınen takip ediliyor. Razaman bayramı haftanın 3 gününü kapsadığında genelde kalan 2 günde de tatil ilan edilip insanların 9 günlük bir tatil yapması sağlanıyor.

Konuyla ilgili hükümete yakın kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre, bayram tatilinin 9 güne çıkarılması hakkında ilgili bakanlık bir çalışma yürütüyor. Çalışmayla birlikte ülke ekonomisinde bir sirkülasyon yakalanması hedefleniyor.

BAYRAM TATİLİ 9 GÜN

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bay bay Kemal sözlerine Kılıçdaroğlu meşhur film sahnesiyle yanıt verdi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bay bay Kemal sözlerine Kılıçdaroğlu meşhur film sahnesiyle yanıt verdi

2022 Yılı ramazan bayramı tatilinin hafta içi "Pazartesi, Salı, Çarşamba" günlerine denk gelmesi nedeniyle geriye kalan "Perşembe ve Cuma" günlerinin de hükümet tarafından tatil edilmesi bekleniyor. Bu gibi durumlara geçtiğimiz senelerde göz gezdirdiğimizde istisnasıf olarak bayram tatilinin 9 güne çıkarıldığını net bir şekilde söylemek mümkün.

Bu nedenle 2022 Yılı ramazan bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Konuyla ilgili resmi makamlardan herhangi bir açıklama yapılmadı ancak hükümete yakın kaynaklardan edindiğimiz bilgiyere göre konuyla alakalı, ilgili bakanlık çalışma başlatmış durumda.