Son zamanlarda Kur'an-ı Kerim'i hedef alan provokatif eylemler sık sık tekrar ederken, Yarın Norveç'te yine provokatif bir eylem için hazırlıkların yapılmaya başlandığı öğrenildi. Haberi alır almaz harekete geçen Dışişleri Bakanlığı Norveç'in Ankara Büyükelçisi ile görüştü.

İş Bankası emekli promosyonunda çıtayı yükseltti!  3 gün içinde başvurmayan alamayacak İş Bankası emekli promosyonunda çıtayı yükseltti! 3 gün içinde başvurmayan alamayacak

İlgili görüşmede Büyükelçi'ye Norveç'in Kur'an-ı Kerim'e karşı yapılacak provokatif eylemi engellenmemesi yönündeki davranışın kınandığı belirtildi. Bakanlık tarafından görüşme sonrasında yapılan resmi açıklamada şunlar kaydedildi:

"Norveç’te yarın (3 Şubat) kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’e karşı saldırı içeren bir eylem gerçekleştirileceğinin öğrenilmesi üzerine Norveç’in Ankara Büyükelçisi biraz önce bakanlığımıza çağırılmıştır. Büyükelçi’ye, Norveç’in açıkça nefret suçu niteliğindeki söz konusu provokatif eylemin engellenmemesi yönündeki yaklaşımını en güçlü şekilde kınadığımız ve bu tutumun kabul edilemez olduğu iletilerek, bu eyleme izin verilmemesini beklediğimiz vurgulanmıştır."