Son günlerde başta emekliler olmak üzere çalışanların aldıkları banka promosyonları vatandaşların gündeminden düşmüyor. Özel bankalar emekli promosyonunda ciddi artışa giderek rakamı 10 bin liraya kadar yükseltti. Bununla beraber bankalar üniversite personelinin maaş promosyonu için ihalelerde adeta birbirleriyle yarıştı. TEB’in Anadolu Üniversitesi’ne verdiği 41 bin 500 liranın ardından bir rekor promosyon iddiası daha geldi.

Bankalar, 2022 emekli promosyon ödemesi imkanından faydalanmak isteyen vatandaşlar için büyük bir yarışa girdi. Emekli maaş promosyonları özel bankalarda 10 bin liraya kadar çıktı. Öte yandan kurumlar personelinin promosyonunu artırmak için harekete geçti. TEB’in Anadolu Üniversitesi’ne verdiği 41 bin 500 liranın ardından şimdi de OYAK Renault’nun Bursa fabrikasında çalışan 6 bine yakın çalışana 72 bin 500 TL promosyon vereceği iddia edildi.

72 BİN 500 TL'LİK PROMOSYON
OYAK Renault’nun Bursa fabrikasında çalışan 6 bine yakın çalışana 72 bin 500 TL promosyon vereceği iddia edildi. OYAK Renault’da yetkili sendika Türk Metal Sendikası ile Akbank arasında imzalanan sözleşmeye göre, 25 Eylül’de çalışanların hesabına promosyonun aktarılacağı iddia ediliyor. Akbank ile sendika konuyla ilgili henüz açıklama yapmadı.

İl MEM'den Promosyon Konusunda Duruyu Yayınlandı İl MEM'den Promosyon Konusunda Duruyu Yayınlandı

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ'NDE 41 BİN 500 TL'LİK PROMOSYON
Anadolu Üniversitesi’nde ise maaş promosyonu rekoruna imza atılmıştı. Gerçekleştirilen maaş promosyon ihalesinde 41 bin 500 TL ücrette anlaşılmıştı. Üniversitenin 5 bin 500 çalışanının tamamının faydalanacağı promosyon, 3 yıllık anlaşma çerçevesinde ödeneceği bilgisi verilmişti.