Maaş promosyon anlaşmasına ihaleye çıkan kurumlar, adından söz ettirecek rakamlar altına imza atmak için gelen teklifleri dikkatle inceliyor. Yapılan teklifler arasında çalışanların haklarını koruyabilecek en yüksek teklif altına imzalar atılıyor. 

Yeni yılla beraber bazı kurumların bankalarla geçmişte yapılan maaş promosyon anlaşmalarının sözleşme süresinde sona gelindiği için promosyon görüşmelerine hız veriliyor. 

Son promosyon anlaşması Vakıfbank ile Hava Kuvvetler Komutanlığı arasında imzalandı. Üç yıllık sözleşme kapsamında çalışanların hesaplarına Şubat ayında 25.500 TL yatırılacak.

Promosyon anlaşması haberini Savdes Sen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. 

Savdes Sen, promosyon anlaşmasını şu ifadelerle duyurdu:

''Hava Kuvvetleri Komutanlığı ile Vakıflar Bankası T.A.O. arasında 01.02.2023 tarihinde yapılan promosyon toplantısı sonucunda; mevcut sözleşmenin revize edilmesi ve personele üç yıllık süre için Şubat 2023 ayında 25.500 TL defaten promosyon ödenmesi yapılması konusunda mutabakat sağlanmıştır. Üyelerimizin menfaatlerinin korunması ve geçmiş sözleşmenin revize edilerek hak kaybının önlenmesi nedeniyle revize sürecinin önemli bir gelişme olduğunu belirtiyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Hava Kuvvetleri Komutanlığı personeline hayırlı olmasını ve iyi günlerde harcamalarını diliyoruz. Bu vesile ile, sendikamızın bilgilendirilmesi halinde tüm kurum ve birimlerde yaşanan benzeri sorunlara katkı sunacağımızı ve girişimlerimizin her zaman olduğu gibi bundan sonraki süreçte de devam edeceğini beyan ediyoruz.''  

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üniversitelerde yüz yüze eğitim açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üniversitelerde yüz yüze eğitim açıklaması