Konya'da, 25 gün önce park halindeki otomobilin üzerinde, bez torba içinde bulunan ve hipotermi geçiren yeni doğmuş kız bebeğin tedavisi tamamlandı. Bebek, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne teslim edildi; bırakan kişi ya da kişilerin tespiti için çalışma sürüyor.

Mersin'deki polisevi saldırısında teröristlerin kullandığı paramotora ulaşıldı Mersin'deki polisevi saldırısında teröristlerin kullandığı paramotora ulaşıldı

Karatay ilçesi Tatlıcak Mahallesi Defne Sokakta 18 Ağustos günü saat 08.30 sıralarında park halindeki otomobilin bagaj kapağı üzerindeki bez torba içinde yeni doğmuş kız bebeği görenler, polise haber verdi.

Bebek, ambulansla Konya Şehir Hastanesine kaldırıldı. Yapılan ilk tetkiklerde hipotermi geçirdiği belirlenen bebeğin, 2 kilo 460 gram ağırlığında olduğu tespit edildi. Burada tedavileri tamamlanan bebek, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce korumaya alındı.

Bölgedeki güvenlik kameralarının kayıtlarını incelemeye alan Konya Emniyet Müdürlüğü ekipleri de bebeğin annesi ile aracın üzerine bırakan kişi ya da kişilerin belirlenmesi için çalışmalarını sürdürüyor. (DHA)