MHP Genel Başkan Yardımcısı Adan: Barzani'nin kafasındaki ilk plan Türkmeneli'ni ele geçirmek

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adan, "Barzani'nin kafasındaki ilk plan, Kerkük başta olmak üzere Türkmeneli'ni ele geçirmek ve kanını emmek, mecburi istikameti de Suriye'nin bölücüsü YPG ve Türkiye'nin bölücüsü PKK ile birleşmektir." dedi.

Politika 29.09.2017, 15:06 29.09.2017, 17:33
MHP Genel Başkan Yardımcısı Adan: Barzani'nin kafasındaki ilk plan Türkmeneli'ni ele geçirmek

ANKARA - (AA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "Barzani'nin kafasındaki ilk plan Kerkük başta olmak üzere Türkmeneli'ni ele geçirmek ve kanını emmek, mecburi istikameti de Suriye'nin bölücüsü YPG ve Türkiye'nin bölücüsü PKK ile birleşmektir." ifadesini kullandı.

Adan, yaptığı yazılı açıklamada, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Barzani'yi, "25 Eylül 2017 günü Irak'ın kuzeyini gasp etmiş bir darbeci" olarak nitelendirdi.

Barzani'nin "çadır tiyatrosu" sözde referandum oyununu sergilediğini ifade eden Adan, antidemokratik bir ortamda geçen referandum sürecini, Barzani'nin feodal fedaileri ve onların silahlarının yönettiğini belirtti.

"Yapılması gereken Türkiye'nin gücüyle oranlı tavır almasıdır"

"Barzani'nin kafasındaki ilk planın Kerkük başta olmak üzere Türkmeneli'ni ele geçirmek ve kanını emmek, Irak bölücüsünün mecburi istikametinin de Suriye'nin bölücüsü YPG ve Türkiye'nin bölücüsü PKK ile birleşmek" olduğunu ifade eden Celal Adan, şöyle devam etti:

"Durum böyle devam ederse aynı patronun farklı bölgelerde istihdam ettiği kiralık şahıslar olarak, Türkiye'nin bütün düşmanları, mesai arkadaşlığının hükmünü yerine getirecek ve bu vatana karşı alçakça bir taarruza kalkışacaklardır. Bu noktada yapılması gereken Türkiye'nin gücünü idrak etmesi ve gücüyle oranlı tavır almasıdır.

"Bahçeli'nin duruşu hep aynıdır"

Adan, Türkiye'yi tehdit eden bu süreçlerin tümünde devletin bekası ve milletin menfaati için ayağa kalkan kişinin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Sözde Kürdistan bayraklı Barzani karşılamalarında da, sabık Başbakan tarafından 'kak Mesud' diye hitap edilip şeref konuğu muamelesi gördüğü toplantılarda da Bahçeli'nin duruşu hep aynıdır. Devlet protokolünde ağırlandığı zamanlarda dahi 'Kandil'den PKK atılamaz' diyerek, suç ortağını kollayan Barzani, kurucu iradenin dinamiği ve Türk milletinin refleksi olarak Bahçeli'yi karşısında bulmuştur. MHP, oy pusulalarında bir daireyle temsil edilen rastgele bir politik oluşum değildir. MHP Genel Başkanı, herhangi bir siyasetçi değildir. Bahçeli ve onun şahsında ülkücü hareket, milletimizin sinir ucu ve sınır hattıdır. Bahçeli'nin uyarıları, kör bir muhalefet anlayışının tezahürleri değil, Türkiye'yi tehlikelerden kurtaracak olan uyarı levhalarıdır."

Türkiye'nin kaderini sırtlanma iddiasına sahip olanların, rahatça hareket etme ve adeta ıslık çalarak uçurumun kenarında dolaşma lüksü bulunmadığına dikkati çeken Adan, Bahçeli'nin açılım sürecini de, FETÖ'nün okyanus ötesinden çevirdiği kirli tezgahları da herkesten önce deşifre ettiğini ve herkese anlatmaya çalıştığını belirtti.

Adan, "Gelinen noktada bir kez daha anlaşılmıştır ki tarih her zaman Genel Başkanımızı ve ülkücü hareketi haklı çıkaracaktır." ifadesini kullandı.

Muhabir: Esin Işık

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 05 Ağustos 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49