Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'ın cezaevinde yattığı dönemde helikopter pisti yaptırdığı iddialarını reddetmesinin ardından Sedat Peker cephesinden tepki geldi. Peker'in 'sözcüsü' Emre Olur, "Reis yalanlanmayı hiç sevmez. Bence bu işi düzelt yoksa akşama SADAT’cılardan daha kötü duruma düşersin." dedi.

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'ın Sedat Peker'in çektiği videolarda kendisi hakkında söyledikleri ve iş insanı Mübariz Mansimov'la arasında geçenlere yönelik iddialarla ilgili yaptığı açıklamaya Peker cephesinden cevap geldi.

O sapık okul müdürü tutuklandı O sapık okul müdürü tutuklandı

2012 yılında Susurluk Davası’ndan aldığı 2 yıl hapis cezası nedeniyle Aydın Yenipazar Cezaevi'ne giren Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, o dönem cezaevine helikopter pisti yaptırdığı iddiasıyla ilgili "Onu yaptıran o dönemki Nazilli Belediye reisidir. Bugün de MHP Aydın İl Başkanıdır" dedi.

Azeri gazeteci Eynulla Fatullayev’e konuşan Ağar “İyi kötü bir ekmek tuz yemişiz biz böyle bir kahpelik yapmayız. Kimsenin arkasından da konuşmayız. Konuştuklarının hepsi yalandır aşağı yukarı" diye konuştu.

Ağar, şunları söyledi:

“Bir tanesine cevap vereyim. Diğerlerini ciddiye bile almıyorum. Ben cezaevinde yatarken cezaevine helikopter pisti yaptırdığımı söyledi. Onu yaptıran o dönem ki Nazilli Belediye reisidir. Bugün de MHP Aydın İl Başkanıdır. Hangi bir yalanını söyleyeyim çok. Onun için bana yakışmaz. Çünkü onun düştüğü seviyeye düşmek bizim işimiz değil. Kendi kendine konuşuyor. Bizim meselelerimiz ciddi meselelerdir. Devletin meseleleridir. Milletin meseleleridir. Boş boş şeyler konuşuyor."

Mehmet Ağar'ın Mübariz Mansimov'a yanıt olarak yaptığı bu açıklama üzerine Sedat Peker'in 'basın danışmanı' olarak bilinen Emre Olur, Ağar'a 'sözlerini düzeltme' çağrısında bulundu.

Ağar'ın bu sözleri üzerine Sedat Peker'in 'sözcüsü' Emre Olur konuya ilişkin Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu. Olur'un Ağar'a seslendiği paylaşımda "Mehmet Ağar derin devletin başı, Mübariz Mansimov’un söylediği şeylerden sadece birini yalanlamışsın. Ancak bazı gazeteler Sedat Peker’i yalanladı diye haber yapmışlar. Reis yalanlanmayı hiç sevmez. Bence bu işi düzelt yoksa akşama SADAT’cılardan daha kötü duruma düşersin" denildi.

OLAYIN GEÇMİŞİ
Sedat Peker'in Yalıkavak Marina'ya çöküldüğü iddiaları ile gündeme gelen Mübariz Mansimov, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'a yönelik iddialarda bulunmuştu. Ağar'ı, 'FETÖ' davasında ceza alıp tahliye edilen Palmali Holding'in sahibi Mansimov'a "kumpas kurmakla" suçlayan Sedat Peker'in iddiasına göre, Mehmet Ağar, Mansimov'u tehdit ederek Bodrum'daki Yalıkavak Marina'ya el koymuş, Ağar da Marina ile ilgili yaptığı açıklamada "Ben olmasam mafya çökerdi" ifadesini kullanmıştı.