Geçtiğimiz gün sosyal medya hesabından "Mutlu yıllar sevgililerim" notu ile camide çektirdiği fotoğrafı paylaşan Taşpınar, sosyal medya kullanıcılarının yorumlarının ardından fotoğrafı kaldırdı. Ancak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına şikayet edilen bu kare için Taşpınar, hakkında TCK’nın 216’ncı maddesi kapsamında "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan re'sen soruşturma başlattı.

ABD Başkanı Joe Biden: 'Yardım için talimat verdim' ABD Başkanı Joe Biden: 'Yardım için talimat verdim'

Eda Taşpınar bugün verdiği ifadede üzgün olduğunu şu sözlerle açıkladı:

 "Instagram hesabımda yayınlamak üzere çeşitli mekanlarda ve açık alanlarda fotoğraf çektiriyorum. Four Seasons Otel Sultanahmet ile de fotoğraf çekmek için görüşme yaptım. Buna ilişkin yazılı görüşmelerimiz var, dosyaya sunacağız. Otele gelmeden önce otelin neresinde fotoğraf çekileceğime karar vermemiştim. Otele giriş yaptıktan sonra hazırlanmam için bana bir oda tahsis ettiler.


Daha sonra fotoğraf çekeceğim alanı beklemek için oteli gezdim. Restoranın yan tarafında bulunan bir alan gördüm. Bu alana girdiğimde iki Japon turist fotoğraf çekiyordu. Ben de bu alanda fotoğraf çekilebileceğini düşündüm. İçerisinin ibadethane olduğunu düşünmemiştim. Fotoğrafımı çeken arkadaşlar da bana bu hususta uyarıda bulunmadı. Bu durum için gerçekten üzgünüm. Özür dilerim.


Bu fotoğraf Instagram hesabımda yayınlandıktan sonra sosyal medya hesabından paylaşımları görmem üzerine, fotoğrafları da korktuğum için kaldırdım. Dini değerleri aşağılama gibi bir kastım yoktur. İnsanların dini, duygu ve düşüncelerine saygı duyan biriyim. Böyle olmasını istemezdim.''