Seçim tarihinin netlik kazanmasının ardından ittifak için partilerle direk temasına giren siyasi partiler, seçimlerden başarı elde edebilmek için seçim trafiklerini sürdürmeye devam ediyor.

Son olarak Cumhur İttifakı ile görüşen Yeniden Refah Partisi'nin ittifaka katılmak için Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un değiştirilmesi talebini iletti. Söz konusu talep büyük tepki topladı ve konuya ilişkin ilişkin ilk açıklama AK Parti Genel Başkanvekili Özlem Zengin'den geldi.

6284 sayılı Kanunun kırmızı çizgileri olduğunu, ilgili talebin Yeniden Refah Partisi'nin görüşü olduğunu söyledi. İlgili sözlerinden sonra yeni bir açıklamada bulunan Zengin, çok sayıda tehdit mesajı aldığını söyledi.

Siyasi partilerin fikirlerin ayrılıkların olabileceğine dikkat çeken Özlem Zengin, fikir ayrıklıklarının yan yana gelmesinde bir etken olmadığını belirtti:

“Artık bu konu hakkında fazla konuşmak istemiyorum. Hedef haline geliyorum. Sayın Bakanımız açıklama yapıyor, Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamaları var ama ben bu konuda ne zaman bir şey söylesem normali çok aşan bir hedef olma hali ortaya çıkıyor.

Denizbank'tan EYT'lilere rekor promosyon teklifi! Denizbank rekor promosyon tutarını açıkladı. Denizbank'tan EYT'lilere rekor promosyon teklifi! Denizbank rekor promosyon tutarını açıkladı.

Sadece Twitter’dan değil, çok düzenli ve planlı bir saldırıya dönüşüyor. Bununla da kalmıyor, telefonuma yüzlerce tehdit mesajları alıyorum. Bunun ne kadar ciddi bir konu olduğunu bilmiyorum kamuoyu fark ediyor mu…

6284 tabii ki tartışılabilir, İstanbul Sözleşmesi çok tartışıldı. Benim itirazım usulüne, yöntemine fakat bundan kamuoyu yeteri kadar rahatsızlık duymuyor. Doğrusu bu saldırılar Türkiye’de kadınları çok rahatsız ediyor.

Bu konuya kimse girmek istemiyor çünkü hedef oluyorsunuz. İşte ben. Ben AK Parti Grup Başkanvekiliyim. Ben kendi fikirlerimi anlatmıyorum, grubumuz adına konuşuyorum ama grubumuz adına konuşan bir erkek arkadaşımız olduğunda hiç sorun olmuyor.

Siyasi partilerin farklı konularda kendi fikirleri muhakkak ki vardır ama bunlar yan yana gelmeleri konusunda engel teşkil etmiyor. YRP de bu konuda nasıl istiyorsa öyle düşünebilir ama müsaade etsinler biz de AK Parti olarak- Sayın Derya Yanık’ın Sayın Cumhurbaşkanımızla irtibatı olmadan bu konuya dair bir açıklama yapması mümkün müdür?

Bu tartışmanın üslubuna itirazım var. Artık bu kanunla ilgili hiçbir şey söylemek istemiyorum. Yorgunum. Yalnızlıktan da yorgunum, camiamızın içinde bulunduğu durumu değerlendirirken de hüzün duyuyorum. Ben tartışılamaz demedim. Keşke daha insani, seviyeli, İslami bir ortamda tartışabilsek.”