Kurultayın Nabzı: Nefes Kesen Bir Seçim

İYİ Parti'de İhraç Kararı, Ümit Dikbayır Partiden Uzaklaştırıldı İYİ Parti'de İhraç Kararı, Ümit Dikbayır Partiden Uzaklaştırıldı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) dikkat çeken 38. Olağan Kurultayı, parti içi demokrasinin heyecan verici bir örneğini sergiledi. İki aday arasında geçen kıyasıya mücadelede, Özgür Özel ve Kemal Kılıçdaroğlu delegelerin oylarını kazanmak için yarıştı. İlk tur sonuçları oldukça yakın çıktı; Özel 682, Kılıçdaroğlu ise 664 oy alarak ikinci tur oylamasına geçilmesine sebep oldu. Saatler süren bir bekleyişin ardından ikinci turda Özel, 812 oy alarak CHP'nin yeni Genel Başkanı oldu.

Yeni Liderden İlk Mesajlar ve Hedefler

Özgür Özel'in kurultay zaferinden sonra yaptığı ilk açıklamalar, partinin geleceğine yönelik büyük beklentileri ve taşıdığı sorumluluğu ortaya koydu. Kazanılan bu başarının ardından Özel, "Hayatımın en büyük gururunu ve onurunu yaşıyorum" diyerek, delegelere ve partililere teşekkür etti. Yeni lider, ayrıca Kılıçdaroğlu'na başlattığı adalet yürüyüşünde yanında olacaklarını ifade ederek, birlik mesajı verdi.

Seferberlik İlanı ve Partinin Geleceğe Bakışı

Özel, önlerindeki beş aylık süreçte partiyi çok önemli yerel seçimlere hazırlayacaklarını belirterek, bütün üyelerine ve teşkilata seferberlik çağrısında bulundu. Yeni dönemde herhangi bir kırgınlık olmadan yola devam edeceklerini ve partinin 100. yılında yaşanan üzüntüyü aşmak için seferberlik ilan ettiklerini dile getirdi. Pazartesi sabahı itibarıyla plan ve bütçe komisyonundaki çalışmalarına yeni bir enerji ve kararlılıkla devam edeceklerini vurguladı.