Asgari ücrete yıl içerisinde ikinci bir zam tartışmaları iyice hareketlendi. Konuyla ilgili Ekonomist Özgür Demirtaş açıklamalarda bulundu. Demirtaş, asgari ücretin yükselen enflasyonla ve ikinci bir zamla birlikte 5250 TL olabileceğini dile getirdi.

Yükselen enflasyon nedeniyle asgari ücretli çalışanlar arasında yıl içerisinde ek ikinci bir zam beklentisi oluştu. Bu beklentiye daha önce Ak Parti temsilcilerinden olumlu beyanlar gelmişti.

Tüm bu tartışmalar sürerken Ekonomist Özgür Demirtaş'da tartışmaya dahil oldu. Demirtaşın tahmini yaz aylarında asgari ücrete 1000 TL zam yapılacağı yönünde oldu ve alım gücünün şuankinden daha düşük olacağını da sözlerine ekledi.

Prof. Dr. Özgür Demirtaş'ın paylaşımı şu şekilde:

Berat Albayrak'ın avukatından 'CHP'ye açılan tazminat davası' açıklaması Berat Albayrak'ın avukatından 'CHP'ye açılan tazminat davası' açıklaması

"Tahminimi yazayım: Hükümet asgari ücrete 3-4 aya 1000 TL daha zam yapar. Ama insanlar bu yaz sonu 5250 TL ile şu an 4250 TL ile alabildiklerinden daha az meyve, sebze, et, süt vs alabilirler. Bu yazdıklarım yine gerçek olur. Twitler atılır. Ama bir şey değişmez…"