Rekabet Kurumunun resmi internet sitesinden yapılan duyuruya göre İstanbul'da faaliyet gösteren Fransa menşeili özel eğitim kurumlarından Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi, Özel Saint Benoit Fransız Lisesi, Özel Notre-Dame de Sion Fransız Lisesi, Özel Saint-Michel Fransız Lisesi, Özel Sainte Pulcherie Fransız Lisesi ve Ankara merkezli faaliyet gösteren ABC Koleji Spor Kulübü Derneği İktisadi İşletmesi, Aydın Yayıncılık ve Eğitim Hizmetleri İnş. Tic. ve San. AŞ, Çözüm Dergisi Yay. Tic. Ltd. Şti., ESS Eğitim Hizmetleri AŞ, Maya-Gen Eğitim Yayıncılık Bilgisayar İnş. Gıda Turizm Tic. Ltd. Şti., Özel Arı Eğitim ve Öğretim San. Tic. AŞ, Sınav Basın Yayın Dağıtım Org. San. ve Tic. AŞ ve Yükselen Koleji Eğitim AŞ 'nin fiyat tespiti yapmak suretiyle Rekabetin Korunması Hakkında Kanunu ihlal ettikleri iddiasına yönelik yürütülen araştırmanın sona erdiğini ve çalışmanın sonunda sözkonusu okullar hakkında soruşturma açılmasına karar verildiği bildirildi. 

Depremden etkilenen şehirlerin havalimanlarındaki son durum nedir? Depremden etkilenen şehirlerin havalimanlarındaki son durum nedir?

İlgili soruşturmanın Rekabet Kurulu tarafından açıldığı ve yapılacak soruşturmanın sonucunun kamuoyu ile en kısa sürede paylaşılacağının da ayrıca altı çizildi.