Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 2023 seçimleri için oy verme süresi ve saatlerini belirlemiştir. Buna göre, oy verme işlemi tüm yurtta saat 08.00'de başlayacak ve saat 17.00'de sona erecektir. Seçmenler, bu saatler arasında oy kullanabilecekler.

Oy verme işlemi bitiş saati geldiğinde, sandık başında oylarını vermek üzere bekleyen seçmenlerin durumu da düşünülmüştür. Sandık kurulu başkanı, seçmenleri saydıktan ve kimliklerini kontrol ettikten sonra sırayla oylarını kullanmalarına izin verecektir. Bu sayede, oy kullanmak için sandık başında bekleyen seçmenlerin hakları korunmuş olacak.

Ev hanımlarına emeklilik desteği geliyor! Ev hanımlarına emeklilik şartları neler? İşte detaylar... Ev hanımlarına emeklilik desteği geliyor! Ev hanımlarına emeklilik şartları neler? İşte detaylar...

Ayrıca, YSK'nın kararlarına göre seçimler ve sonuçlarıyla ilgili haber tahmini ve yorum yapılması saat 18.00'a kadar basın yayın organlarında yasaklanmıştır. Bu yasak, seçim sürecinin etkilenmemesi ve seçmenlerin kararlarını etkileyebilecek bilgilerin yayınlanmasının önüne geçmek amacıyla uygulanacak.