Bu toplantıya ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy da katılarak bölgedeki durumu değerlendirdi ve ÖSYM koordinatörlükleri hakkında bilgi aldı. Başkan Ersoy, asrın felaketi olarak nitelendirdiği depremin yaralarını birlikte saracaklarını ifade ederek, en yakın sınavın Milli Savunma Üniversitesi'nin sınavı olduğunu belirtti. 

Vakıfbank'tan araç alacaklara düşük faizli taşıt kredi müjdesi! Maksimum 2 Milyon TL Alabilirsiniz Vakıfbank'tan araç alacaklara düşük faizli taşıt kredi müjdesi! Maksimum 2 Milyon TL Alabilirsiniz

Söz konusu sınavda ek başvuru sürecinin olacağını ve bu başvuruda adaylar istedikleri her yeri seçebileceklerini dile getiren Ersoy, yüzde 50 olarak uygulanan ek başvuru ücretini de kaldırdıklarını duyurdu. 

Ayrıca, sınavlara girecek adayların Türkiye'nin herhangi bir yerinde sınava girebileceklerini ve bundan sonraki süreçte sınavların nasıl yapılacağına karar vereceklerini belirtti. Temel hedeflerinin hiçbir bireyin mağduriyet yaşamaması olduğunu vurgulayan Ersoy, deprem bölgesindeki nüfus hareketliliğini de dikkate alacaklarını ifade etti.