Yarın altın, döviz, borsa nasıl olacak? İslam Memiş seçim sonrası ilk tahminini paylaştı Yarın altın, döviz, borsa nasıl olacak? İslam Memiş seçim sonrası ilk tahminini paylaştı

Oğuzhan Uğur, Babala TV'de gerçekleşecek canlı yayına Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuk olacağını duyurdu. Ancak eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, AK Parti'li gençlerin de programa katılmasını talep etti. Oğuzhan Uğur, bu talebe sosyal medya hesabından ironik bir yanıt vererek, 30 kişilik talebi üçe indirme önerisinde bulundu.
 

Sosyal medya paylaşımında, Uğur, Gökçek'e hitaben, "Dilerseniz otuzun sıfırını atıp (ki zamanında 6 sıfır atmışlığınız var, bir sıfırın lafı olmaz bence) sayıyı üçe indirelim ve kendilerini seve seve ağırlayalım" ifadelerini kullandı. Ayrıca, AK Parti'li gençlerin saygı sınırlarını aşmayacaklarına ve kişisel sorular sormayacaklarına dair güvence verdi.

Oğuzhan Uğur'un bu ironik yanıtı, Babala TV'deki canlı yayına ilişkin tartışmaların fitilini ateşledi. Kemal Kılıçdaroğlu'nun programda yer alacağı ve AK Parti'li gençlerin de katılımına ilişkin beklentiler ve spekülasyonlar gündeme gelirken, Uğur'un verdiği yanıt sosyal medyada geniş yankı uyandırdı.

Öte yandan, Uğur, adaletin eksik olduğunu düşünenlere karşı çıkarak, objektiflik eksikliği olduğunu ifade etti. Bu açıklamalar da programın tarafsızlığı ve adil bir ortamda geçip geçmeyeceği konusunda şüpheleri beraberinde getirdi.

Babala TV'deki canlı yayın, kamuoyunun ve siyasi çevrelerin büyük ilgisini çekerken, Kılıçdaroğlu'nun ve AK Parti'li gençlerin nasıl bir tartışma ortamında bir araya geleceği merak konusu oldu.