Özel ve Kamu bankalarının taşıt, konut ve ihtiyaç kredisi faiz oranları belli oldu. Özel ve Kamu bankalarının taşıt, konut ve ihtiyaç kredisi faiz oranları belli oldu.

Emekli ve memura gelen zam, TÜİK’in enflasyon verilerini açıklamasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın refah payını da eklemesiyle beraber yüzde 25 yapılıp sonrasında yine Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yüzde 30’a çıkarılmıştı. Yüzde 30’luk zammın ardından bu zam düzenlenlemesinin Meclis’e gelmesi beklenirken Ocak ayı maaşları refah payı eklenmeden oluşan yüzde 16.48’lik zam üzerinden yattı. 


Ocak ayı maaş bordrolarıda yayınlandı. 

Öğretmenlerin  1-14 Ocak 2023 tarihlerini kapsayan 14 günlük maaş farkı, Öğretmenlik Meslek Kanunu baz alınarak uzman ve başöğretmen dereceleri dahilinde hesaplanıp yatacak.

“29 Aralık 2022 Perşembe Günü yayımlanan Resmi Gazete'deki Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Kararda Değişiklik Yapılması ve Aynı Kararın 2023 Yılında Da Uygulanmasına Dair Karar'ın 3. maddesinin (a) bendi gereğince ödenecek ek tazminatın hakediş tarihinin 15/1/2023 olması sebebiyle ek tazminat üzerinden 14 günlük maaş farkı ödenmeyecek olup, ek tazminat dışındaki maaş tutarları için maaş farkı ödenecektir.”