Kastamonu'da bir okulda öğrencinin, öğretmeninin başına poşet geçirdiği video sosyal medyadan büyük tepki toplamıştı. Konuyla ilgili Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü açıklama yaptı.

Dün gündeme getirdiğimiz bir haberde Kastamonu'da bir öğrencinin "Dersinden kaldığım hocayı paket" ediyorum notuyla TikTok'ta paylaştığı videoda öğretmenin kafasına poşet geçirdiği görüntüler sosyal medyada büyük tepki toplamıştı. 

Bakan Soylu: Suriyeli göçmenlerle, kaçak göçmenleri karıştırmak yanlıştır Bakan Soylu: Suriyeli göçmenlerle, kaçak göçmenleri karıştırmak yanlıştır

SÖZ KONUSU VİDEOYA VE HABERE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

İnfiale neden olan video ile ilgili Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü inceleme başlattığı öğrenildi.

"İnceleme başlatıldı"
Müdürlükten yapılan açıklamada, "İlimizdeki bir lisemizde kayda alındığı bilgisine ulaşılan ve sosyal medyada 'Öğrenci sınıfa giren öğretmenin başına poşet geçirdi' başlığı ile yayımlanan video hakkında inceleme/soruşturma başlatılmıştır" denildi.

"Videodaki kişi öğretmen değil"
Açıklamanın devamında, videodaki kişinin öğretmen olmadığı ve olayın iki öğrenci arasında geçtiği vurgulanarak, şu ifadelere yer verildi: Yapılan ilk incelemede haberde bahsedildiği gibi video kaydındaki kişinin öğretmen olmadığı, olayın iki öğrenci arasında şaka amaçlı geçtiği belirlenmiştir. Habere konu videonun ders saati dışında, öğle arası çekildiği ve üçüncü şahıslar tarafından sosyal medya uygulamalarında yayımlandığı tespit edilmiştir."