Bu iddia çerçevesinde 42 yıla kadar hapis talebiyle yargılanma başladı.

38 Yaşındaki E.S.,24 şubatta öğrencileriyle  ‘doğruluk mu cesaret mi’ oyunu  oynarken iddia edilene göre cinsel istismarda bulundu.

Prof. Dr. Naci Görür'den Son Dakika Deprem Açıklaması Prof. Dr. Naci Görür'den Son Dakika Deprem Açıklaması

İstismar iddiasında bulunan 15 yaşındaki T.K.K., E.K., E.Ö.B. ve H.B.D.,ingilizce öğretmeninden şikayetçi oldu.Şikayet üzerine savcılık tarafından “çocukların cinsel istismarı” suçundan 15 yıldan 39 yıla kadar, “müstehcenlik” suçundan ise 7 ay 15 günden 3 buçuk yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı.

Mağdur H. B. D. ifadesine göre, öğretmeninin cinsel bölgesine ve bacağına dokunduğunu, 'doğruluk mu cesaret mi' oyununu oynarken dudağının kenarından öptüğünü iddia etti. Yapılan duruşmada tanık olarak dinlenen öğrencilerden D.N.Ö ise, arkadaşının kendisine 'öğretmenin ona asansörde dokunduğunu' anlattığını söyleyerek, “Doğruluk mu cesaret mi oyunu oynadığımızda  E.S., öğretmene geldiğinde okulda siyahi bir öğretmen olan N.’nin cinsel organını görmek isterim demişti'' açıklamasında bulundu.

Savcı esas hakkındaki mütaalasında sanığın T.KK.’yı asansörün yanına çağırdığı ve mağdurun elini tutarak, eteğinin altına sokarak kalçasına dokundurduğu ve boynundan öpmesini istediği ,Mağdur H.B.D.’yi odasına çağıran sanığın, mağdurun bacaklarına ve cinsel organına dokunduğu ve dudağının kenarından öptüğü, mağdur E.Ö.B.’ye internetten cinsel içerikli video izlettiği ve cinsel organını ölçmesini istediği yer aldı.Sanığın, mağdurun çıplak fotoğraflarını çekmesini istediği belirtildi. Savcı, sanığın “çocukların cinsel istismarı” ve “müstehcenlik” suçlarından cezalandırılmasını istedi.

İddiaları kabul etmeyen Tutuklu sanık E.S. “Mütalaayı kabul etmem. Öğrencilere başarı odaklı yaklaşmak istedim. 4 yıldır yılın öğretmeni seçildim. Kendileriyle ilişkim yanlış anlaşıldı. Suç işleme kastım yoktur. Tahliyemi talep ederim”savunmasını yaparken ağladı.

Mahkeme ara kararını verdi.Sanık E.S.’nın tutukluluk halinin devamına karar verildi. Sanık avukatlarına esas hakkındaki savunmalarını hazırlamaları için süre vererek, duruşmayı belli süre ileriye erteledi.