Kamudanhaber - Özel Haber 

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e atama bekleyen tüm öğretmenler adına çağrımızdır.

Öğretmen atamalarında kontenjan adaleti sağlanmalıdır.

Mahmut Özer döneminde yapılan en son 20 bin öğretmen atamasında okul öncesi branşına 7.503 kontenjan vermiştir. Diğer kalan 98 branşa toplamda 12.500 atama vermiştir…

Okul öncesi branşında çok yüksek öğretmen açığı varsa şayet okul öncesi branşına özel bir kontenjan alınıp atama yapılabilir diğer branşlar için de ayrı bir atama yapılabilirdi.

En son yapılan 20 bin öğretmen atamasında birçok branş mağdur olmuştur.

Örneğin Pdr mezunlarına bir önceki 15 bin atamada 804 kontenjan verilirken 20 bin öğretmen atamasında 467 gibi komik bir kontenjan verilmiştir. 

Beden eğitimi, Müzik , Görsel sanatlar gibi branşlara verilen kontenjanlar kesinlikle yeterli değildir ve atama bekleyen öğretmenleri mağdur etmiştir.

Teknoloji çağında bilişim öğretmenlerine verilen 50-60 atama kontenjanının izahı değil mizahı yapılmalıdır.

Fen ve Teknoloji dersi öğretmenlerine son yapılan atamaya kadar yüzde 5 kontenjan verilirken 20 bin öğretmen atamasında bu oran yüzde 2.5 inmiştir.

Öğretmen atamalarında bu örnekler daha da çoğaltılabilir.

Öğretmen atamaları konusunda Bakan Özer’e çağrıda bulunuyoruz.

21.yüzyılda şeffaflık ve adalet kavramlarını çok kullanan Sayın Özer’e çağrımızdır;

Öğretmen atamaları öncesinde tüm branşların norm kadro açığı yayınlanmalıdır.

Tüm branşlara öğretmen açığı oranında genel atama sayısına eşit oranlı kontenjan verilmelidir.

Kahramanmaraş’ta 7.4 şiddetinde ki deprem sonrası ilk açıklamalar geldi! Kahramanmaraş’ta 7.4 şiddetinde ki deprem sonrası ilk açıklamalar geldi!

Sayın Özer’in son yapılan 20 bin öğretmen atamasında ki kontenjan taksimini üstat Necip Fazılın bir dörtlüğü ile özetliyor ve haberimize noktayı koyuyoruz.

Allahın on pulunu bekleye dursun on kul;Bir kişiye tam dokuz, dokuz kişiye bir pul.Bu taksimi kurt yapmaz kuzulara şah olsa;Yaşasın, kefenimin kefili karaborsa!