Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tam 7 kez öğretmen ataması yapacağız demesine rağmen atama müjdesi gelmiyor…Öğretmenlerimiz kaygılı ve mutsuz…


Kamudanhaber - Özel Haber

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer öğretmen atamaları konusunda öğretmenlerimize 7 kez söz verdi.

İşte o açıklamaları;

Tarih 3 Mart 2022 : “ Öğretmen ataması yapacağız. Gençlerimizi çok fazla bekletmeden güzel haberleri paylaşırız.Şu anda detaya girmiyorum ama atama olmayacak spekülasyonlarını ortadan kaldıralım.Atama olacak.”

Tarih 6 Mart 2022 : “ Daha önce belirttim atama olacak. Öğretmen ataması ile ilgili kitlelerin kaygı duyacağı bir şey yok”

Tarih 11 Mart 2022: “ Öğretmen ihtiyacımız var atama yapacağız”

Tarih 16 Mart 2022: “ Öğretmen ataması mutlaka olacak. Bunu daha önceki televizyon programlarında açıkladım. Umut ediyoruz ki bunu kısa süre içerisinde kamuoyu ile paylaşacağız, takvimide paylaşacağız.”

Tarih 29 Mart 2022: “ Atamalarla ilgili hiçbir kardeşimizin endişe duymasına gerek yok. Okul yapıyoruz bu ne demek ? Öğretmen istihdamı olacak demek. Elbette atama olacak.”

Tarih 23 Mayıs 2022 Gazeteci Abdulkadir Selvi mülakatı: “ Atama bekleyen öğretmenler rahat olsun. Bu söz Bakan sözü , atanacak öğretmenler 2022-2023 eğitim öğretim yılına yetişecek.”

Bu açıklamalardan sonra Mahmut Özer öğretmen atamalarıyla ilgili son açıklamasını AA editör masasında yaptı.

İşte o açıklama videosu;


Bakan Özer’in öğretmen atamalarıyla ilgili açıklamalarını alt alta koyduğumuz zaman ortaya çıkan sonuç nedir ?

1- Öğretmen ataması kesin yapılacak.

Meral Akşener: Kılıçdaroğlu'na herhalde ölünceye kadar şükran duyacağım Meral Akşener: Kılıçdaroğlu'na herhalde ölünceye kadar şükran duyacağım


2- Öğretmen atamaları konusunda Cumhurbaşkanı’ndan onay alınmış ve Bakan bunun üzerine açıklama yapmıştır.


3- Öğretmen atamalarında kontenjan ağırlığı okul öncesine verilecek.


4- Öğretmen atama kadrolarının yarısı İstanbul iline verilecek.


5- Ataması yapılan öğretmenler 2022-2023 eğitim öğretim yılında göreve başlayacak.

Eğitim öğretim takvimi 1 Eylül tarihinde başladığı için atanan öğretmenler Eylül 15’te maaş alacaklar.


6- Öğretmen ataması karma yapılmayacak. Bakan Özer bu konuda net açıklama yaptı. 2020 KPSS puanıyla ilgili sorulan soruya o defter kapandı dedi.


7- Gelecek öğretmen ataması 2022 KPSS sınavına girecek adaylar için mi sorusu da Bakan’ın açıklamaları doğrultusunda gereksizdir. Çünkü KPSS sonuçları 2 Eylül tarihinde açıklanacak. Ataması yapılacak öğretmenler Eylül ayında okulda olacaklar.

Bakan Özer’in açıklamaları ve çözümlemesini siz değerli öğretmenlerimiz için yapmaya çalıştık.

Şimdi buradan hareketle Bakan Özer’e öğretmenlerimiz adına bir çağrıda bulunalım.

Öğretmenlerimiz Bakan Özer’in sözünü Devletin sözü gördü ve atama yapılacak diye ders bile çalışmadı. Hatta sınav başvurusu yapmayan öğretmenlerimiz bile oldu.

Biz Bakan Özer’in sözünü devlet sözü biliyor ve atamanın yapılıp yapılmayacağından zerre şüphe etmiyoruz…

Bakan Özer’in insiyatif alarak Sayın Cumhurbaşkanımızla görüşerek öğretmen atama müjdesinin bir an önce verilmesini sağlaması gerekiyor.

Atama bekleyen öğretmenlerimiz Bakan Özer’in sözlerine rağmen atama müjdesi gelmedikçe geriliyor, mutsuz oluyor ve haklı olarak kaygıya düşüyor…

Sonuç olarak; Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in tüm bu açıklamalarından sonra öğretmen ataması olacağına inancımız tamdır. Siz değerli öğretmenlerimizde Bakan’ın/ Devletin sözüne itibar ediniz. Bunun dışında kim ne derse desin altı boş ve sadece dedikodudur.